Sisukord
Arvamus
Postimees
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu

1 min lugemist
Keerleva numbrilauaga telefon. Pilt on illustreeriv. FOTO: SCANPIX

Eile nägid Tartu Raekoja platsil jalutajad raekoja trepil istumas vanemat plakatiga meeskodanikku. Plakatil oli kahes kohalikus keeles kirjutatud: «Kuulutan näljastreigi».

Küsimuse peale, mis on näljastreigi põhjuseks, vastas kodanik Teluškin, et on oma näljastreigist ette teatanud, seetõttu pole politseil õigust teda peksta ega vägivaldselt koju viia. Näljastreiki alustas kell 7 hommikul ja selle põhjustas äravõetud telefon.

Väljalülitamise põhjuseks oli kodanik Teluškini keeldumine paarisnumbrist. «Naaber helistab, mina kuulen! Mina helistan, naaber kuuleb! Ei mingit paaristelefoni! Mina olen maksnud raha viis rubla kuus ja veel ülespaneku eest. Majas on viis telefoni ja võetakse ära just minult! Suure Isamaasõja veteranilt! Kui telefoni tagasi ei panda hakate siin käima üle minu laiba!»

Tartu Telefonivõrgu juhataja Jüri Kask rääkis teistsugust juttu. «Purde tänava kaheksanda maja kuuendas korteris elab voodihaigest esimese grupi invaliid kodanik Jakovlev. Esimese grupi invaliidile pannakse telefon järjekorrata sisse. Telefonijaam on niimoodi ehitatud, et osad numbrid on nn. paarisnumbrid. Kui üks abonent helistab, on teine tumm. Telefonivõrgu poolt on kõik korrektne.»

Ajal, mil kodanik Teluškin Raekoja ees meelt avaldas, ühendati uus number võrku.

7.08.1991

Seotud lood
    05.08.2017 08.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto