Sisukord
Maailm
Postimees
04.08.2017
Eesti Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Savisaar kandideerib Keskerakonna toetuseks Keskerakonna vastu (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 04.08.2017 Indoneesia Sinabungi tulemägi ei rahune Ühendriikidel on koleda stsenaariumi puhuks olemas tagavaraplaan KOHALIK VAADE. Hispaania sotsid seisavad teelahkmel Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga Arvamus Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom (1) Karmo Tüür: lääs ajab jalad kõhu alt välja ja asub tegutsema Venemaa mõjutustegevuse vastu (1) Kadri Kuulpak: igapäevane võitlus nutika(ma)tega (1) Juhtkiri: Savinova tulek (18) Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju Kätlin Konstabel: kes on mõjukaid Eesti inimesi veedelnud kaunis Anna tegelikult? (25) Tarmo Pikner: kuidas põidelased põõrati pea pealt jalgele (3) Kultuur Peterburi teatriakadeemiasse said sisse viis eestlast (1) Sport Kanteril ja Kupperil garantiid puuduvad Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele (6) Medalit ei paista kuskilt (3) Tallinn Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Tartu Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks (1) Moodne hüdrokülv lõi Toome nõlvad rohetama Tartu bussides algab suur piletimüügi vabakäesüsteemi katsetus (1) Burlakk Leigo moodi vedas kontserdikohale uue ujuvlava Raudmehe võistlus lööb osalusrekordi Põltsamaa lähistele tuleb uhke veespordikeskus (1) Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse Tom Sonntag maalib helipilte, kuigi käed jäävad järjest nõrgemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga

2 min lugemist
USA mereväelane Valge Maja aias kandmas «tuumajalgpalli». FOTO: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Scanpix

Hiljutise Mike Pence’i Tallinna visiidi ajal võis märgata Ühendriikide asepresidendi kaaskonnas ühte USA õhuväe vormis pikka kasvu meest, kes kandis endaga kohvrit. Vähesed teavad, et tegu oli «tuumajalgpalliga», mis on presidendi ja asepresidendiga väljaspool Valget Maja alati kaasas ning mille abil on võimalik anda tuumalöök.

Tellijale Tellijale

Loomulikult ei ole kohvris suurt punast nuppu, millele vajutades läheks raketid kohe teele. Kohvrite kõige olulisem eesmärk on võimaldada presidendil või asepresidendil enda isiku tuvastamine ja luua turvaline ühendus Pentagoniga.

Samuti peituvad «tuumajalgpallis» kiirvalikud ja informatsioon eri tüüpi rünnakute kohta. Tuumarünnaku jaoks saab käsu anda vaid president, kes on USAs ka armee ülemjuhataja. Asepresidendil on kohver kaasas juhuks, kui presidendiga peaks midagi juhtuma ja asepresidendil tuleb juhtimine üle võtta.

03.08.2017 05.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto