Sisukord
Uudised
Postimees
04.08.2017
Eesti Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Savisaar kandideerib Keskerakonna toetuseks Keskerakonna vastu (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 04.08.2017 Indoneesia Sinabungi tulemägi ei rahune Ühendriikidel on koleda stsenaariumi puhuks olemas tagavaraplaan KOHALIK VAADE. Hispaania sotsid seisavad teelahkmel Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga Arvamus Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom (1) Karmo Tüür: lääs ajab jalad kõhu alt välja ja asub tegutsema Venemaa mõjutustegevuse vastu (1) Kadri Kuulpak: igapäevane võitlus nutika(ma)tega (1) Juhtkiri: Savinova tulek (18) Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju Kätlin Konstabel: kes on mõjukaid Eesti inimesi veedelnud kaunis Anna tegelikult? (25) Tarmo Pikner: kuidas põidelased põõrati pea pealt jalgele (3) Kultuur Peterburi teatriakadeemiasse said sisse viis eestlast (1) Sport Kanteril ja Kupperil garantiid puuduvad Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele (6) Medalit ei paista kuskilt (3) Tallinn Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Tartu Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks (1) Moodne hüdrokülv lõi Toome nõlvad rohetama Tartu bussides algab suur piletimüügi vabakäesüsteemi katsetus (1) Burlakk Leigo moodi vedas kontserdikohale uue ujuvlava Raudmehe võistlus lööb osalusrekordi Põltsamaa lähistele tuleb uhke veespordikeskus (1) Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse Tom Sonntag maalib helipilte, kuigi käed jäävad järjest nõrgemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse

1 min lugemist
Rõõmupesa lõbusalt värvilised aknad püüavad Pepleri tänaval liiklejate tähelepanu. FOTO: Kristjan Teedema

Kolme aasta eest tunnistati Tartu kesklinna lastekeskuse Akadeemia tänava ruumid varisemisohtlikuks ja lasteaed kolis ajutistesse ruumidesse Eerikale. Nüüd on maja remonditud ja lasteaed viimaks oma majas tagasi. Nad on saanud ka uue nime – Rõõmupesa lasteaed. «See on Rõõmupesa ja siin on kõik rõõmsalt koos,» rääkis Rõõmupesa direktor Ingrid Saarna.

Rõõm uuest majast ja nimest

Saarna sõnul peatuvad ka möödakäijad, et uudistada renoveeritud lasteaeda, mis rõõmsate värvidega täiendab nüüd linnapilti. Lasteaia arhitektuurilahenduse autor on Urmas Paul. Saarna tundis heameelt, et Tartu linnavalitsuse arhitektuuriosakond valis kolme eskiisi seast välja just selle. 

Lasteaia vanemõpetaja Kristiina Tamme sõnul on uuendus-kuuri läbi teinud majas suurepärane olla. «Me kõik oleme seda nii kaua oodanud,» ütles ta. 

Eerika hoone ruumipuuduses ei saanud paljud huviringid tegutseda. Nüüd on ruumi jälle rohkem ning ilmselt alustavad sügisel ka huviringid, rääkis ta. 

Tamme sõnul on ka lastel ja lapsevanematel rõõm olla Pepleri tänaval tagasi, sest enamik lapsi on selle piirkonnaga seotud. Enne tagasikolimist näitasid õpetajad lastele remonditud maja pilte ja rääkisid kolimisest, nii on Tamme hinnangul kohanemine olnud ladus. 

Kogemused erivajadustega lastega

Lasteaias on üheksa rühma, kus käib kokku 129 last. Rõõmupesaga on liidetud ka Nukitsamehe lasteaed, kuna Rõõmupesa töötajatel on suured kogemused erivajadustega lastega. Eraldi töötavad pervasiivsete arenguhäiretega (autismispektrihäired – toim) laste rühm ja arendusrühm. 

Saarna sõnul on neil kolm logopeedi, füsioterapeut ja üks palgaline tugiisik, kes on pervasiivsete häiretega laste rühmas suureks toeks. 

Seotud lood
03.08.2017 05.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto