Sisukord
Talisport
Postimees
04.08.2017
Eesti Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Savisaar kandideerib Keskerakonna toetuseks Keskerakonna vastu (2) Välismaa Välismaa lühiuudised 04.08.2017 Indoneesia Sinabungi tulemägi ei rahune Ühendriikidel on koleda stsenaariumi puhuks olemas tagavaraplaan KOHALIK VAADE. Hispaania sotsid seisavad teelahkmel Pence tuli Tallinna nn tuumakohvriga Arvamus Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom (1) Karmo Tüür: lääs ajab jalad kõhu alt välja ja asub tegutsema Venemaa mõjutustegevuse vastu (1) Kadri Kuulpak: igapäevane võitlus nutika(ma)tega (1) Juhtkiri: Savinova tulek (18) Postimees 1993. aastal: Peeter Lorentsi ja Mart Laari kaklusest ei puudunud palju Kätlin Konstabel: kes on mõjukaid Eesti inimesi veedelnud kaunis Anna tegelikult? (25) Tarmo Pikner: kuidas põidelased põõrati pea pealt jalgele (3) Kultuur Peterburi teatriakadeemiasse said sisse viis eestlast (1) Sport Kanteril ja Kupperil garantiid puuduvad Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele (6) Medalit ei paista kuskilt (3) Tallinn Kadriorus tuli maa seest välja vana praam Tartu Raadi kalmistu peavärava parkla jääb edaspidi suletuks (1) Moodne hüdrokülv lõi Toome nõlvad rohetama Tartu bussides algab suur piletimüügi vabakäesüsteemi katsetus (1) Burlakk Leigo moodi vedas kontserdikohale uue ujuvlava Raudmehe võistlus lööb osalusrekordi Põltsamaa lähistele tuleb uhke veespordikeskus (1) Lasteaed Rõõmupesa kolis pärast kolme aastat tagasi oma ruumidesse Tom Sonntag maalib helipilte, kuigi käed jäävad järjest nõrgemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele

4 min lugemist
Eesti Suusaliidu president Andreas Laane (vasakul) võitis eilsel üldkogul usaldushääletuse. Fotol veel Laane vastasleeri presidendikandidaat Martin Kruus (keskel) ja Eesti edukaima talisportlase Kelly Sildaru treener ja isa Tõnis Sildaru. FOTO: Ott Järvela

Eesti Suusaliidu eilsel üldkogul võitsid praegune president Andreas Laane ja juhatus umbusaldushääletuse. Ühtlasi ilmnes, et võimuvahetuskatse puhul oli tegemist suusatreener Mati Alaveri ja Eesti paremaid murdmaasuusatajaid koondava Team Haanja suursponsori Toomas Annuse väljapressimisega.

Tellijale Tellijale

«Olen rääkinud Mati Alaveri ja Toomas Annusega ning nad ütlesid mulle, et kui alaliidus võim vahetub, siis tagavad nad kodurahu,» ütles Laane vastaskandidaat Martin Kruus eilsel üldkogul lause, mis andis ametliku ja avaliku kinnituse sellele, mida Eesti suusaeluga põhjalikumalt kursis olnud inimesed niikuinii teadsid – umbusaldushääletuse põhiline põhjus polnud erinevalt seda nõudnud 18 liikmesklubi ametlikust versioonist rahulolematus alaliidu töö tehniliste nüanssidega, vaid Alaveri ja Annuse soov lahti saada alaliidu praegustest juhtidest.

Kruus edastas üldkogule sõnumi: kui Laane maha ja mind ametisse valitakse, siis Team Haanja enam ei jonni. Eesti suusarahvas otsustas säärasele väljapressimisele mitte alluda – 72 liikmest oli üldkogul kohal 68, kellest 40 toetasid Laane ja juhatuse jätkamist. Võimupööre kukkus läbi.

03.08.2017 05.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto