K, 22.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Suusarahvas keeldus allumast Mati Alaveri väljapressimisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Eesti Suusaliidu president Andreas Laane (vasakul) võitis eilsel üldkogul usaldushääletuse. Fotol veel Laane vastasleeri presidendikandidaat Martin Kruus (keskel) ja Eesti edukaima talisportlase Kelly Sildaru treener ja isa Tõnis Sildaru.
Eesti Suusaliidu president Andreas Laane (vasakul) võitis eilsel üldkogul usaldushääletuse. Fotol veel Laane vastasleeri presidendikandidaat Martin Kruus (keskel) ja Eesti edukaima talisportlase Kelly Sildaru treener ja isa Tõnis Sildaru. Foto: Ott Järvela

Eesti Suusaliidu eilsel üldkogul võitsid praegune president Andreas Laane ja juhatus umbusaldushääletuse. Ühtlasi ilmnes, et võimuvahetuskatse puhul oli tegemist suusatreener Mati Alaveri ja Eesti paremaid murdmaasuusatajaid koondava Team Haanja suursponsori Toomas Annuse väljapressimisega.

«Olen rääkinud Mati Alaveri ja Toomas Annusega ning nad ütlesid mulle, et kui alaliidus võim vahetub, siis tagavad nad kodurahu,» ütles Laane vastaskandidaat Martin Kruus eilsel üldkogul lause, mis andis ametliku ja avaliku kinnituse sellele, mida Eesti suusaeluga põhjalikumalt kursis olnud inimesed niikuinii teadsid – umbusaldushääletuse põhiline põhjus polnud erinevalt seda nõudnud 18 liikmesklubi ametlikust versioonist rahulolematus alaliidu töö tehniliste nüanssidega, vaid Alaveri ja Annuse soov lahti saada alaliidu praegustest juhtidest.

Kruus edastas üldkogule sõnumi: kui Laane maha ja mind ametisse valitakse, siis Team Haanja enam ei jonni. Eesti suusarahvas otsustas säärasele väljapressimisele mitte alluda – 72 liikmest oli üldkogul kohal 68, kellest 40 toetasid Laane ja juhatuse jätkamist. Võimupööre kukkus läbi.

Märksõnad
Tagasi üles