Küsimused:

1. Täna 90 aastat tagasi avati ametlikult kaht riiki ühendav 1,77 kilomeetri pikkune Rahu sild (The Peace Bridge). Sild oli liiklejatele avatud küll juba paar kuud varem. Silla nimi tuli sellest, et kahe naaberriigi vahel on 100 aastat kestnud rahu. Milliseid riike ühendab see sild?

2. See omaaegne väga populaarne kirjandusteos algab eessõnaga, milles selgitatakse, et «is- ja os-lõpuliste nimedega kangelastel, kellest meil on au oma lugejatele jutustada, ei ole midagi ühist mütoloogiaga». Mis teos?

3. 1947. aastal mõistsid Eesti tõsitruud kommunistid Eesti esikommunisti Nikolai Karotamme suu läbi hukka luuletuse «Ilmaennustus. Maieelne följeton», leides, et tegu on nõukogude võimu laimamisega, ebaõigete vaadete propageerimisega ja lausa rumalusega. Kes on selle 16. aprillil 1947 Postimehes ilmunud luuletuse autor?

4. Mis alal läheneb oma tasemelt maailma tipptegijatele Andres Petrov, neljakordne Eesti meister ja Euroopa meistrivõistluse pronks (2016) ja hõbe (2017)?

5. Saksofonist Elton Dean, bluusilaulja John William (Long John) Baldry ning Vana-Kreeka vägilane Herakles. Millega on need inimesed läinud tänapäeva muusikalukku?

Vastused:

1. Ameerika Ühendriike ja Kanadat (Buffalo ja Fort Erie vaheline sild).

2. «Kolm musketäri», autor Alexandre Dumas vanem.

3. Felix Kotta.

4. Snuuker.

5. Nendelt inimestel sai oma nüüdse nime Elton Hercules John. Kuni 1972. aastani oli tema ametlik nimi isikutunnistusel Reginald Kenneth Dwight.

    Tagasi üles