E, 16.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 160 aastat tagasi sündis maailma üks kuulsamaid naisheliloojaid, kelle kohta öeldi, et «see ei ole naine, kes komponeerib, vaid helilooja, kes on naine». Väga viljaka heliloojana (kõik ligemale 400 heliteost avaldati tema eluajal) saavutas ta tõelise menu ka pianistina. Kulminatsiooniks oli 1907–1908 triumfaalne 25 kontserdist koosnev turnee kaheteistkümnes Ameerika Ühendriikide linnas, mis pani aluse tema tohutule populaarsusele. Ameerikas asutati umbes 200 temanimelist klubi, millest osa tegutseb tänapäevani. Kes oli see helilooja, kes elas pikka aega üksi ja ütles, et tema armastus kuulub vaid muusikale?

2. Kui kirjanik Nikolai Gogol 42-aastaselt 1852. aastal suri, maeti ta Moskvas Daniili surnuaiale. Pea 80 aastat hiljem – 1931. aastal – otsustati ta ümber matta Novodevitšje kalmistule. Ümbermatmise ajal selgus aga üks kummaline asjaolu. Mis see oli?

3. Kuidas kutsutakse riistapuud, kus lihaviilud küpsevad pöörlevas püstises vardas vertikaalse grilli ees, kust küpsenud palasid äärest tasapisi kliendi taldrikule nüsitakse?

4. Kuidas nimetatakse valge ja indiaanlase segaverelisi järeltulijaid?

5. 1972. aastal hakati Tartu Õlletehases tootma Eesti esimest spordijooki. Jook tembiti viinamarjamahlast, millele lisati mineraalsoolasid. Mis nime see jook kandis?

Vastused:

1. Cécile Louise Stéphanie Chaminade (1857–1944).

2. Gogol oli end hauas külje peale keeranud.

3. Döner.

4. Mestiits.

5. Sportlane.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles