Sisukord
Eesti
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas SEIKLUSVIDEO: Kui hull katsumus on vägilasejooks? Seat León Cupra: latiino hing saksa keres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 80 aastat tagasi pandi nurgakivi ühele tuntud hoonele. Nurgakivi panekul sõnas president Konstantin Päts, et «see hoone peab kestma kaua aastaid ja see võim, mis uue põhiseaduse põhjal siia üle tuuakse, olgu igavene». Alar Kotli projekteeritud hoone kestabki tänini. Algselt oli see mõeldud ametikorteriteks. Mis hoone?

2. Kes oli see Ameerika Ühendriikide president, kelle inauguratsioonikõne enim tsiteeritud mõtteavaldus kõlas: «Ainus, mida me kartma peame, on hirm ise.»?

3. Kes on valitud nii Eesti aasta parimaks sportlaseks kui ka parimaks treeneriks?

4. See umbes 30 kilomeetri pikkune lubjakivist madalik ühendab India lõunatipu lähedal asuvat Pambani saart ja Sri Lanka (Tseiloni) looderannikul asuvat Mannari saart. Seda mööda olevat Rama läinud ära tooma oma naist Sitat, kelle oli röövinud Lanka kuningas Ravana. Mis nime see looduslik moodustis kannab?

5. Tartu Ülikooli botaanikaaias asub kaunis monument, mille leedulased kinkisid Tartu ülikooli 350. sünnipäevaks 1982. aastal. Mis nime kannab see monument?

Vastused:

1. Kadrioru administratiivhoone (Adminhoone), tänapäeval Eesti Vabariigi Presidendi ametiresidents.

2. Franklin Delano Roosevelt (4. märtsil 1933).

3. Heino Puuste, parim sportlane 1982., 1983. ja 1986. aastal ning treener 2005. aastal.

4. Aadama sild ehk Rama Setu.

5. Lietuva.

Seotud lood
    11.08.2017 14.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto