Sisukord
Eesti
Postimees
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust

7 min lugemist
Irene Käosaar. FOTO: Sander Ilvest

Septembrist integratsiooni sihtasutust vedama asuv, aastaid haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonda juhatanud Irene Käosaar ütleb, et talle ei meeldi, kui 2017. aastal jälle enne valimisi eesti-vene küsimus üles tõstetakse.

«Inimesed on siin aastakümneid elanud. Kui kaua me räägime, et diskrimineerime neid, et neil pole võrdseid võimalusi? See on minu arust möödanik ja nüüd tuleks vaadata, kuidas olemas olevaid võrdseid võimalusi rohkem toetada. Keel on üks asi, mis aitab ühiskonnas võrdseid võimalusi saavutada. Eesti põhiprobleem on eraldatus. Alates haridussüsteemist eksisteerivad kogukonnad täiesti eraldi maailmades,» lausub ta.

Tellijale Tellijale

- Kas aastal 2017 on õige kasutada sõna «integratsioon»? See algas juba 1990. aastate algul, inimesed on elanud Eesti riigis veerand sajandit, on üles kasvanud uus põlvkond – mis integratsioonist me ikka räägime?

Olen täiesti nõus ja ma ei armasta sõna «integratsioon». Mulle meeldib palju enam eestikeelne vaste «lõimumine». See on hoopis teine asi. Me peaks lõimumist vaatama hulga laiemalt, ka põlvkondadevahelisena. Mitte ainult rahvuspõhiselt.

1990. aastatel alustades olid olulised väga praktilised asjad: keeleõpe, kodakondsus, haridus. Integratsioon oligi algul peamiselt keeleõpe.

- Mis lõimumisest saab juttu olla, kui selle riigi keelt ei mõista?

05.08.2017 08.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto