Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale

1 min lugemist
Raudteejaamast kesklinna poole sõitev number 20 buss pidi reedel Maarja kiriku ees enne kurvi üle telgjoone sõitma, sest sõidurada on suurele sõiduvahendile kitsas. FOTO: Margus Ansu

Maarja kiriku ees oleva platsi korrastustööde käigus muutus ka tänavajoon. Nüüd tuleb autojuhtidel raudteejaamast Kuperjanovi tänavat pidi Pepleri tänavale sõites Maarja kiriku lähedal väga ettevaatlik olla, sest sõidurada muutus seal üleöö väga kitsaks. 

Linnaliinibusside juhtidel ei õnnestu oma suurt sõiduriista sellele rajale ka kõige parema tahtmise korral ära mahutada.

Tartu linnaliinidel sõitva Sebe ASi juhatuse liige Üllar Kaljuste rääkis, et peale bussijuhtide on ka autojuhtidel probleem kõnealust kurvi läbida nii, et tänavale märgitud tee telgjoon kahe autoratta vahele ei jääks. 

Ta ütles, et sõitis sealt ka ise läbi, ning kinnitas, et joon on täiesti vale koha peal. «Ma arvan, et seal on juhtunud midagi sellist, et kõnnitee toodi rohkem autotee poole ja pärast tõmmati telgjoon vana koha pealt üle,» sõnas ta.

Kaljuste lisas, et Maarja kiriku esisel tänaval tuleks teha liikluskorralduse muudatus ja väliskurvis peaks parkimise juba praegu ära keelama, sest muidu ei anna telgjoont tõmmata teise koha peale. 

Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse alalise liikluskorralduse peaspetsialist Ahto Meho tõdes, et tõepoolest on juhtunud nii, et vana telgjoone peale tõmmati uus joon. «Mis ma ütlen teile – valesti läks,» sõnas ta. 

Ahto Meho selgitas, et mees, kes eelmisel nädalal seal õhtupimedas tänavale jooni vedas, tegi seda vana joont mööda. «Tegijal juhtub,» nentis ta. «Vana joon tuleb nüüd üles võtta nii palju, kui õnnestub, ja tõmmata uus joon. Töö tehakse uuesti esimesel võimalusel.»

Kõnealuses kohas on tema sõnul ruumi piisavalt, vaid kaar on vaja pisut laiemaks teha. «Mõõdame joone välja ja vaatame, kas seal jääb parkimiseks ruumi või ei jää,» lisas Ahto Meho. 

Seotud lood
05.08.2017 08.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto