Sisukord
Kergejõustik
Postimees
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu

5 min lugemist
Usain Bolt embas Justin Gatlinit – tema meelest on ameeriklase patud minevik. FOTO: Tairo Lutter

London, 5. august. Kogu maailma spordisõbrad on seda õhtut kaua oodanud, sest kava näeb ette, et maailma kiireim mees Usain Bolt 1) kirjutab karjääri viimases individuaalsprindi finaalis ajalooraamatutesse 12. MM-tiitliga järjekordse kauni peatüki, 2) jätab selja taha 2010. aastal nelja-aastasest võistluskeelust vabanenud ameeriklase Justin Gatlini, 3) tõestab, et hea võidab alati kurja. Londoni olümpiastaadionil ei täitunud ükski kolmest punktist.

Tellijale Tellijale

Kergejõustik on Suurbritannias väga populaarne. Juba paar tundi enne õhtuse võistlusprogrammi algust on staadioni esine rahvast pungil. Väravate ees müüakse lisaks korraldajariigi lippudele ka Bolti pildiga lippe ja salle – 15 naela tükk – ning need lähevad kui soojad saiad. Jamaika fännid veavad neile tribüünidel eraldatud tsooni kõikvõimalikku rohe-must-kollast atribuutikat.

Postimehega vestlevad Jamaika fännid lippavad ringi, täispuhutud Bolti käed seljas, ning räägivad, et on aastaid võistlusele tulekuks raha kogunud. «Meie vanemad käisid siin Londoni olümpial ning me ei saanud neile alla jääda! Tuleb võimas õhtu! Me ei kahtle temas kunagi.»

05.08.2017 08.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto