Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
07.08.2017
Eesti Uus esilõimija peab suurimaks mureks eraldatust (6) Majandus Eestlane asub tööle Nike peakontorisse (1) Välismaa Põhja-Korea paneb riikide kannatuse proovile Jaapanlased mälestasid maailma esimese tuumarünnaku ohvreid (1) Kriitikud näevad USA sanktsioonides Damoklese mõõka Lõuna-Sudaani lapsed pagevad sõja eest paljajalu ja ihuüksi Välismaa lühiuudised 07.08.2017 Arvamus Ivan Makarov: vara on Savisaare üle naerda (20) Juhtkiri: sanktsioonid Trumpi vastu (1) Priit Pullerits: Eesti-foobia paradoksid (12) Lauri Vahtre: kelle päralt on tulevik? (55) Postimees 1991. aastal: invaliid alustas kompromissitut võitlust telefoninumbri vahetamise vastu Lugejakiri: kas ei piisa aktusest? (2) Eva Lelumees: tuleviku töökohad nõuavad reaalainetes nutti ja sotsiaalseid oskusi (2) Kultuur Mis värvi on autistlik armastus? (1) Soovitused: mida vaadata Tartuffil? Kuidas hevimees Weekendil käis Sport Patuse Gatlini triumf rikkus muinasjutu Mõtlik ja nukker Rasmus Mägi: startimine olnuks liiga riskantne Võimu võtnud noored austavad Kanterit Tartu Pensionär pahandab: ametnikud saatsid ta lasteaastate pärast kohtusse (2) Tartuff täidab raeplatsi taas igatsuse ja suurte tunnetega Tegijal juhtub! Tänav läks kitsamaks, aga telgjoon jäi vanale kohale Liiga agarad inimesed kipuvad päästma ka neid, kes tegelikult abi ei vajagi Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist Kalevipoja muuseumis saab tulevikus virvatuledega võidelda Keskkonnaamet keelas Toome tennisepaviljoni laienduse Tartlasedki viivad Eestit laia maailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Omanikud kaaluvad Tõrvandi tondilossi lammutamist

1 min lugemist
Tõrvandis Papli 1 asuv hoone on aastaid seisnud tühjana ning tõmmanud ligi lõhkujaid. FOTO: Kristjan Teedema

​Tartu lähistel Tõrvandi bussipeatuses bussilt maha tulijatele torkab esimese asjana silma suur täis soditud mahajäetud maja. Sellisena on see seisnud juba pikemat aega. Hoones on tuld tehtud ja sinna prügi veetud

Tühjana seisva Papli 1 hoone üks omanikest Tiit Lehto ütles, et kinnistu ja sellel olev maja on müügis olnud juba pikemat aega. Kuigi uksed-aknad on kinni löödud, et sinna sisse ei pääseks, pole need sammud inimesi takistanud, ikka ja jälle on keegi tõkked eest ära kiskunud. «Me ei jõua seal vandaalidega võidelda, ega neid inimesi lukud pea,» nentis Tiit Lehto. 

Sellepärast on ta koos kaasomaniku Algis Astmäega vaagimas hoone lammutamise võimalust. «Kalkuleerime seda võimalust ning praegu uurime lammutamise hinnapakkumisi,» ütles Lehto. Kas ja millal aga peaks lammutamiseks minema, on tema sõnul veel vara öelda.

Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev ning valla ehitusnõunik Tiit Lukas teavad majaga seonduvaid probleeme hästi. Nad mõlemad tõdesid, et omanikud pole seal tihti suutnud uksi-aknaid korralikult kinni lüüa. Lukase sõnul määrati kinnistu omanikele 2014. aastal sissepääsude sulgemiseks isegi 300 euro suurune sunniraha, seda küll välja mõista polnud vaja. Ülejäänud kordadel sunniraha rakendatud ei ole, hakkama on saadud ilma selleta. 

Tartu Postimees käis kohapeal olukorda kaemas 27. juulil. Siis võisid kõik soovijad avatud tagaukse kaudu hoonesse minna. 

Seotud lood
05.08.2017 08.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto