Sisukord
Pere
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik!

3 min lugemist
Justin Petrone FOTO: Margus Ansu

Viimatise Viljandi folgi ühel õhtul, tegelikult juba kesköö paiku istusin Jaani kiriku juures, tõmbasin hinge ja kuulasin, kuidas mu lapsed seal kusagil folgimänguplatsil pimeduses müdistavad. Hiiglaslik trips-traps-trull, lastelava, kardinamäng... ja äge labürint, ehitatud vanadest euroalustest. Äkki tabas üks äratundmine. Ameerikas ei saaks mitte midagi sellist juhtuda.

Tellijale

Kõigepealt, lapsed pääsevad Viljandi folgile tasuta. Pikematel on küll vaja oma alla-12-vanust dokumendiga tõestada, siis saavad nad käepaela ja vaba ligipääsu kõikjale. Minu sünnimaal on midagi nii lahedat nagu neljapäevane folgipidu kindlasti kallite lastepiletiga. Ja festivali lasteala oleks Ameerikas kindlasti taraga muust eemaldatud, et keegi sealt kaduma ei läheks, ja lapse saaks sinna jätta vaid kirjalikult registreerides ja isikut tõendavaid dokumente esitades, kätte saaks lapse vaid sama inimene, muidugi iga kord dokumenti näidates.

Labürindist ma üldse ei räägi. See oleks tehtud sünteetilisest kummist, et keegi end ei vigastaks. Korraldajate hirm isiklikele-vigastustele-spetsialiseerunud-juristide ees on üüratu. Lisaks kõigi lapsevanemate üldine halvakspanu ja korduv mantra: «Kas nad ei tea, kui ohtlik see on?» Euroalustest kokku klopsitud ehitisest võib ju pinnu saada!

Ühesõnaga, sellist jaburalt riskantset ideed poleks Ameerikas keegi isegi ajurünnakukoosolekul hakanud välja käima.

Fakt on see, et minu sünnimaad on tabanud suur hirmukultuur ja selle vastu on raske võidelda.

Kuid asjad ei olnud Ameerikas mitte alati nii. Lood olid teised isegi neil mitte nii ammustel aegadel, kui mina laps olin. Ma kadusin koos sõpradega tundideks metsa. Ma sain oma seiklustes haavata, võin seni arme näidata.

11.08.2017 14.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto