Sisukord
Arter
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled

4 min lugemist
Foto on illustratiivne. FOTO: Tootja foto

Nii nagu ülejäänud maailm, on matkavarustuse tootjad asunud oma klientide ja ka emakese maa heaolu nimel toodete ökoloogilist jalajälge vähendama. Teisalt tahetakse pakkuda pidevalt midagi uut. Nii lähevadki käiku ootamatud nipid.

Tellijale

Põhiteema, millega (matka)maailm praegu tegeleb, on ühelt poolt öko, rohelised materjalid ja roheline tootmine: vähem veekulu, vähem keemiat, inimsõbralikum tootmine, upcycling ja recycling. Teiselt poolt üritatakse suuremate mahtude ning sarnasemate toodete kaudu kulusid alla suruda.

Samas tõstab pead väiketootmine, üha olulisem on täita mitmesuguseid nišše ning läheneda personaalselt. Ehk jätta kliendile mulje, et ta saab just ainulaadse ja tema vajadusi arvestava toote, näiteks jalatsite jala järgi vormimine jne.

Läbi aegade on teemaks olnud kergemad ja vastupidavamad, hingavamad ja vettpidavamad tooted, nüüd on siia lisandunud ka öko.

Kohviubadest jakk

Saksamaal anti tänavu Outdoori messil tuntud matkvarustuse tootjale Vaude Euroopa kõige keskkonnasõbralikuma ettevõtte tiitel. Uhke tiitlini viis nende pikaajaline keskkonnasõbralik filosoofia ning taaskasutust jaatav suhtumine. Näituseboksis oli vaatamiseks nägus seljakott, mille materjali põhikomponendi loomiseks on kasutatud joogipudeleid. Kontoris masinast läbi käinud kohvioad saavad tootmisprotsessi osaks ning leiavad end lõpuks viieprotsendilise osana ühe jaki materjalist.

Foto on illustratiivne. FOTO: Tootja foto

Suurenenud tootmisvõimsused ja ostujõu kasv on siiski loonud olukorra, kus väsinud toode pigem asendatakse, kui üritatakse selle eluiga kuidagi pikendada.

Toodetele väljamõeldud tegevused

Et tooteid müüa, mõtlevad tootjad välja uusi tegevusi. Näiteks suusatamise ja jooksmise vaheline liikumisviis, kus joostakse mäkke ja suusatatakse alla. Selle tarbeks tuleb arendada muidugi spetsiaalne suusasaabas, millega oleks hea joosta. Matkamise ja jooksmise ehk hiking’u ja running’u tooterühmade vahele loodi sedaviisi uus kategooria – high-speed hiking ehk matkamine suurel kiirusel. Et siis tekkinud ja tekitatud tühimikku jälle uusi ning igati sobivaid hübriidtooteid pakkuda.

Siinkohal võiks välja tuua vateeritud lühikesed püksid ning downhill-jalgratta seljakoti, mis töötab nii seljakoti kui ka seljakaitsena. Lisaks veel mõni näide eri materjalide kokkupanekul tekkinud hübriididest, alustades vateeritud hammock-telgist, outdoor-rõivaste stretš- ja absoluutselt venimatute kangaste ühendamisest ning plast-pluss-tekstiil-ühenditest, nagu näiteks läbipaistva plastkanga kasutamine rõivastel ja telkidel. Samasse nimekirja sobivad suurepäraselt ka sule- ja sünteetilise täidise kombineerimine magamiskottides ja riietes jne.

11.08.2017 14.08.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto