Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Võitlus tuulepargi vastu tekitas suure võla

5 min lugemist
Paremal MTÜ Hiiu Tuul juhatuse liige Inge Talts, kes käis ka tänavu kevadel keskkonnaministeeriumis meretuulepargi kohta aru pärimas. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Kui juuli viimasel päeval sai otse tulevase meretuulepargi asukohas allkirjad Hiiu valla ja tuulepargi arendaja Nelja Energia koostöölepe, on pea kaheaastane tuulepargivastane võitlus tekitanud grupile kohalikele aktivistidele üsna suure võla. Oma võitluse jätkumises on nad selle vaatamata aga kindlad.

Tellijale

Pärast 2020. aastat valmiv ning juba enam kui kümme aastat kestnud Eesti esimese meretuulepargi planeerimisprotsess on muuhulgas toonud Hiiumaal kaasa ka aktiivsete tuulepargivastaste rühma moodustumise, kes koonduvad MTÜ Hiiu Tuul alla.

Küll aga selgub ühingu värskelt avaldatud majandusaasta aruandest, et võitlus meretuulepargi vastu oli eelmise aasta lõpuks tekitanud ühingule 27 055-eurose võla, mille ühing on võtnud oma liikmetelt ja ühelt äriühingult, et katta erinevate kohtuasjadega seotud kulusid.

Seda kinnitas ka ühingu juhatuse liige Inge Talts. «Põhiliselt on kulutuste katmisel osalenud ühingu liikmed,» lausus ta.

07.08.2017 09.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto