Eluaegne võistluskeeld lahendaks segaduse?

Jessica Ennis-Hill jagas olümpiastaadioni kõrgeimal astmel publikule õhusuudlusi, valas pisaraid ning paitas 2011. aastal teenitud kuldmedalit kätte saades ka oma beebikõhtu. Tema soovitusel võiksid dopinguga vahele jäänud sportlased saada eluaegse võistluskeelu. FOTO: PHIL NOBLE/REUTERS

«Ma ei oleks kunagi arvanud, et võidan viimast kuud rasedana medali. See on ju loodusseaduste vastane,» naerab Londoni MMil ilma võistlemata medalitseremoonial kuldmedali saanud seitsmevõistleja Jessica Ennis-Hill. Dopingupatuste tõttu tuleb medalid ümber jagada ja seetõttu käivad Londonis poodiumil mitmed atleedid.

Tellijale Tellijale

Ennis-Hilli uus medal on aga juba kuus aastat vana. 2011. aastal Daegu MMil sai britt hõbemedali. Esikohale tuli venelanna Tatjana Tšernova, kes langes seejärel dopinguskandaalide küüsi ja jäi Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu otsusel oma tiitlist ilma.

Tšernova kaebas otsuse edasi rahvusvahelisse spordikohtusse, kes teatas juunis, et venelanna apellatsiooni arutusele ei võeta. Nii tõusis Ennis-Hill kuus aastat hiljem kullale.

07.08.2017 09.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto