Reinsalu kalastas punktivõitu

Justiitsminister Urmas Reinsalu FOTO: Liis Treimann

Eelmisel nädalal naasis suvepuhkuselt justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL), kel seisis tegemata tööde nimekirjas ministeeriumi arvamuse avaldamine EKRE esitatud kooseluseaduse tühistamise seaduseelnõule. Hoolimata koalitsioonisisesest kokkuleppest otsustas ta teemalt noppida populaarsuspunkte.

Tellijale Tellijale

Tegelikult pidanuks Reinsalu juhitav ministeerium eelnõule hinnangu andma juba ligi kaks kuud tagasi ehk 8. juuniks. Toona andsid sellele oma hinnangu siseministeerium ja sotsiaalministeerium, vastavalt siis sotsiaaldemokraatidest ministrid Andres Anvelt ja Jevgeni Ossinovski. Ent valitsuse päevakorda arutamisele seda panna ei saanud, sest puudu oli seadusloome seisukohalt võtmeministeeriumi ehk justiitsministeeriumi seisukoht.

Reinsalu laskis sellel teemal vinduda kuni eelmise nädala pühapäevani, mil «Aktuaalne kaamera» teatas, et justiitsministeeriumist tuleb seaduseelnõule positiivne hinnang. «Õigusriigis peab olema õigusselgus. Ja seda kooseluseadust ei ole sisustatud õiguslikult rakendusaktidega. 99 protsenti nendest õigussuhetest, mida see kooseluseadus kui lepinguline seadus võimaldab, on võimalik teha ka ilma selle seadusliku aluseta nii, et see samm on puhtalt õiguslik,» selgitas Reinsalu ning lisas, et ministeeriumi seisukoht selles asjas on selge ja ühemõtteline.

07.08.2017 09.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto