Holland maalis järjekordse jalgpalli meistriteose

Netherlands' forward Vivianne Miedema (unseen) celebrates with teammates after scoring a goal during the UEFA Women FOTO: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Maalimine ja jalgpall on kaks kunstiliiki, mis hollandlastel kõige paremini käes, mistõttu pole üldse ebaloogiline, et Hollandi suurimate kunstnike loetelu – Vincent van Gogh, Rembrandt, Johan Cruyff – võib tulevikus täieneda Euroopa meistriks tulnud naisjalgpalluritega.

Tellijale Tellijale

Esimest korda osales finaalturniiril 16 koondist ning samm õigustas end igati, sest ansamblist välja ei langenud keegi. Mängud oli tasavägised (kolme või enamaväravalisi võite oli turniiri jooksul kõigest kolm ehk vähem kui 10%) ja põnevust kohtas igal sammul. Ning kui varem on naiste suurturniiride lahutamatud saatjad olnud ka absurdsed äpardused, siis enam mitte. Naiste jalgpalli tase on tõusnud ja ühtlustunud.

Üllatustest pakatanud EM tõestas viimast väidet veenvalt. Nimelt jõudis viiest kõrgema FIFA edetabelikohaga naiskonnast poolfinaali ainult Inglismaa, tiitlikaitsja Saksamaa, suurfavoriit Prantsusmaa ja olümpiahõbe Rootsi langesid veerandfinaalis, Norra ei pääsenud alagrupistki edasi. Finalistid Taani ja Holland polnud kunagi varem esikohamatšis osalenud. Supp on nii tihe, et lusikas seisab keset keedust ilma hoidmata püsti.

07.08.2017 09.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto