Tallinn kruiisituristi pilguga: prillikivina läikiv linn meeldiks rohkem

FOTO: Albert Truuväärt

Kui eestlaste silmis peaks meie pealinna külalistele enim muljet avaldama vanalinn, siis Saksa lõbusõiduturistide arvates leiab Tallinna-suguseid linnu ka Saksamaalt ning elevust tekitavad nende seas hoopis kirikupingid, «Surmatants», mandlid ja orelikontsert.

Tellijale Tellijale

«Täna on laev noori täis, nii et arvatavasti ei tule ekskursioonidele palju rahvast,» ütleb reisibüroo Estonian Holidays esindaja Mai-Liis Heinsaar, kelle lahkel loal võtan osa hommikusest Tallinna ekskursioonist. Heinsaare sõnul on noored iseteadlikumad ja altimad omal käel linna avastama ning seetõttu on just vanemad inimesed linnaekskursioonide peamine sihtgrupp.

Jõuame koos Heinsaarega kella 8.40ks sagimist täis sadamasse. Eestisse on jõudnud kolme Saksa ristluslaeva jagu külastajaid ning ettevalmistused nende vastuvõtmiseks on täies hoos. Inimesed jooksevad paberitega ringi, kümmekond bussi ja taksot on kaile üles rivistatud ning giidid ootavad vihma eest varjudes huvireisijate maabumist. Märkan busside kõrval ka uhket Mercedest ootamas ning mulle selgitatakse, et nõudlikum rahvas saab seda soovi korral endale koos isikliku giidiga rentida.

08.08.2017 10.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto