Sisukord
Majandus
Postimees
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem?

5 min lugemist
Bitcoinidega maksmine. FOTO: SANDER ILVEST/

Aastaid tagasi kirjutati krüptovaluutast kui kahtlasest investeerimisskeemist või lihtsalt eksperimendist. Mida rohkem läheb aeg edasi, seda enam paistab, et krüptovaluutadest võib saada reaalne alternatiivne maksevahend või investeerimisfond. Millega on siis tegu – kavala Ponzi skeemi või 21. sajandi kullaga?

Tellijale Tellijale

Tasa ja targu on asunud riigid bitcoin’i tunnustama kui reaalset raha. Esmalt Jaapan ja kohe varsti legaliseeritakse kübervaluuta ka Lõuna-Koreas. Eestis on käputäis ettevõtteid, kes aktsepteerivad bitcoin’i kui maksevahendit, kuid siiani pole see raha suurt kasutust leidnud.

Kas aga peaks Eesti, kes tahab olla jagamismajanduse toetaja ja innovaatiline e-riik, võtma eeskuju Jaapanist ja asuma tulevikku silmas pidades reguleerima krüptovaluutasid?

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto