Sisukord
Eesti
Postimees
21.08.2017
Eesti Milline valimisliit oleks kõige loogilisem? Lepo Sumera korteri rääkimata lugu (12) esikas 21.08 vol. 1 Ohtlikud mängud? Teadlased üle ilma loovad Tartus tehismõistust Majandus Noor Teder kavandab Porto Francost rahvusliku kapitali tsitadelli (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Barcelona õpib elama uues normaalsuses Terror jõudis Soome Arvamus Chris Patten: lääne kõlbelist pankrotti võib täheldada igal pool (9) Postimees 1939. aastal: õnnetus varitseb töötajat Juhtkiri: 20. august ja häid vaidlusi täis argipäevad (2) Mart Nutt: rahvas pole kogukond (3) Andres Anvelt: võitlus fentanüüliga on juba aastaid politsei jaoks prioriteet (3) Jaanus Piirsalu: palun kogu Nepside pere ees siiralt vabandust (12) Kultuur Aasta kirjanik Mihkel Mutt: looming ja lastesaamine on iga indiviidi püha inimõigus (1) Läbi pikslite kangelaslikkuse poole «Eakaid inimesi ei tohiks vaja olla ainult valimiste ajal!» Sport 85.41 visanud Kirt salvas Värnikut Tänaku kingitus Eesti Vabariigile ja võidu saladus Klavan vaigistas Benteke ja Liverpool võitis Eesti võrkpallikoondis käib Müncheni Bayerni rada (1) Teadus Pariisi kliimalepet kummitavad vigased andmed ja poliitikute lahmivad lubadused Tartu Sukeldujad tõid Emajõest välja sajakilose ankru, laevaga veel ei näkanud Raekoja töötajaid kaitsev reegel üllatab endiselt (9) Maavalitsused kaovad, juurde tekib kaks uut riigiasutust (1) Ööklubi vajus minevikku, kuid tants Atlantises jätkub Rannailmaga võid angerjat vaid muuseumis näha ehk Kuidas teadlaste tünnid Võrtsjärvel tühjaks jäid Martin Hallik, Siim Vatalin: pettumus rattateedest – tark oleks teha nutikalt! (2) Eili Arula: riigiasutused kui seitsmepealine lohe (1) Külaselts rookis Kriimani mõisa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 70-aastaseks lavatäht Katrin Karisma. Tema juubelile on pühendatud Komöödiateatri etendus «Hollywoodi filmitähed» (lavastaja Erki Aule), kus juubilar on peaosas koos teise legendi Helgi Salloga. Loo peategelasteks on kunagised filmistaarid, kes olid omal ajal suured konkurendid. Kes nad on?

2. Rhodose koloss Rhodose saarel on üks klassikaliste maailmaimede hulka arvatud imesid. 37 meetri kõrgust kolossi ehitati 12 aastat, kuid juba 60 aastat hiljem (227 eKr) hävis see maavärinas, olles seega kõige lühema elueaga maailmaime. Kelle auks oli koloss püstitatud?

3. Dakari ralli 2017 toimus seekord Paraguai pealinnast Asunciónist Argentina pealinna Buenos Airesesse. Meie mehed olid edukad Malle-Moto klassis: võitjaks tuli Toomas Triisa ja Mart Meeru oli kuues. Mis on Malle-Moto klassi omapära teiste võistlusklassidega võrreldes?

4. Mis nime kandis 7. mail 2013 Prantsuse Guajaanast startinud kanderakett, mille pardal viidi avakosmosesse Eesti üliõpilaste ja noorteadlaste ehitatud satelliit ESTCube-1?

5. Typhon oli saja maopeaga koletis, kes sigitas Echidnaga teisigi koletisi, sh Kerberose, Orthose ja Lerna hüdra. Kui ta Zeusi vastu mässu tõstis, võitis peajumal teda vahetus võitluses ja heitis ta Tartarosse, maasügavuses asuvasse karistuspaika ning veeretas talle midagi peale. Mille ta peale veeretas?

Vastused:

1. Ruth Elizabeth (Bette) Davis ja Joan Crawford (sünninimi Lucille Fay LeSueur).

2. Päikesejumala Heliose.

3. Ilma igasuguse meeskondliku toetuseta klass. Kõik tuleb sõitjatel ise ära teha. Mehaanikute abi kasutada ei või.

4. Vega.

5. Etna mäe.

Seotud lood
    19.08.2017 22.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto