Sisukord
Maailm
Postimees
09.08.2017
Eesti Savisaar kuulab täna Reiljanit Jõhvi kohtumaja õhk on inimestele ohtlik Eesti võimalus olla suurem (2) Läänemaa külamees tahab osta vanu sildu Eesti lühiuudised 9.08 Majandus Tallinn kruiisituristi pilguga: prillikivina läikiv linn meeldiks rohkem (1) Välismaa Trump: väike vale – ja mis siis? Parasiite tapnud Hollandi ettevõtted põhjustasid Euroopas munaskandaali Arvamus Erkki Bahovski: Trumpi doktriin? Tänan, ei (9) Marti Aavik: Ansip pole enam peaminister! Tõsi ka? (1) Aarne Mäe: eraomand on püha, aga meri kuulub kõigile Mihkel Mutt: kohalikud valimised, mitte kohalikud matused (6) Juhtkiri: pättide põli on Euroopas kibedamaks tehtud (4) Tiit Reinberg: kuidas Järva mehed vallamaja otsisid Edasi 1990. aastal: raehärrad Jeesuse vastu Kultuur Cannes'i avafilmi režissöör on parandamatu filminohik (1) Kultuuri spalta Sport Neutraalne venelane näitas diplomaatia kõrgklassi Anieri vigastuspaus kestab kuni kaks nädalat Orel leidis Londonist ootamatult sugulase Kas Balta suudab Londonis sähvatada? (1) Londoni MMi kaardisegaja – halastamatu noroviirus Eesti peab täna võitma Tartu Kehv suvi tegi isegi seened lolliks Kahe kanali vabalevist lahkumine Tartumaal suuri järjekordi ei tekita Õhtuti Jõgeva rulaparki rüüstavad noored irvitavad kurtjatele näkku (6) Kas meid kantakse hädas maha või ei? Iga allkiri loeb (6) Tants kunstisaalides ühendab liikumise õudusfilmidega Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga liituv ameeriklane: minu tugevus peitub mitmekülgsuses Järveteadlane: Anne kanali kaks Sõpruse sillaga lahutatud osa tuleks ühendada Noored, poliitika … ja Tartu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parasiite tapnud Hollandi ettevõtted põhjustasid Euroopas munaskandaali

2 min lugemist
Munad Lunterenis asuvas farmis. FOTO: FRANCOIS LENOIR/REUTERS/Scanpix

Euroopa Liidus on alanud tõsine munaskandaal. Sel suvel tuli avalikuks, et Hollandist oli teistesse Euroopa riikidesse eksporditud miljoneid mürgise kemikaali jääkidega saastunud kanamune. 

Tellijale Tellijale

Belgia, Saksamaa ja Holland on müügilt eemaldanud miljoneid kanamune. Oma mõju võib skandaalil olla Soomele, kuhu on tänavu imporditud mitmeid tonne Hollandi mune. Nüüdseks on selgunud, et märtsist juunini jõudis ka Suurbritanniasse müügile 20 000 võimalikku mürgimuna.

Arvatakse, et Soome võis jõuda hulk saastunud mune ja neid võidi kasutada ka toidutööstuses. Samas kinnitas Soome toiduohutusamet Evira, et isegi kui munad olid saastunud, oli mürgi kogus sedavõrd väike, et tervise pärast pole põhjust muretseda.

08.08.2017 10.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto