Sisukord
Eesti
Postimees
09.08.2017
Eesti Savisaar kuulab täna Reiljanit Jõhvi kohtumaja õhk on inimestele ohtlik Eesti võimalus olla suurem (2) Läänemaa külamees tahab osta vanu sildu Eesti lühiuudised 9.08 Majandus Tallinn kruiisituristi pilguga: prillikivina läikiv linn meeldiks rohkem (1) Välismaa Trump: väike vale – ja mis siis? Parasiite tapnud Hollandi ettevõtted põhjustasid Euroopas munaskandaali Arvamus Erkki Bahovski: Trumpi doktriin? Tänan, ei (9) Marti Aavik: Ansip pole enam peaminister! Tõsi ka? (1) Aarne Mäe: eraomand on püha, aga meri kuulub kõigile Mihkel Mutt: kohalikud valimised, mitte kohalikud matused (6) Juhtkiri: pättide põli on Euroopas kibedamaks tehtud (4) Tiit Reinberg: kuidas Järva mehed vallamaja otsisid Edasi 1990. aastal: raehärrad Jeesuse vastu Kultuur Cannes'i avafilmi režissöör on parandamatu filminohik (1) Kultuuri spalta Sport Neutraalne venelane näitas diplomaatia kõrgklassi Anieri vigastuspaus kestab kuni kaks nädalat Orel leidis Londonist ootamatult sugulase Kas Balta suudab Londonis sähvatada? (1) Londoni MMi kaardisegaja – halastamatu noroviirus Eesti peab täna võitma Tartu Kehv suvi tegi isegi seened lolliks Kahe kanali vabalevist lahkumine Tartumaal suuri järjekordi ei tekita Õhtuti Jõgeva rulaparki rüüstavad noored irvitavad kurtjatele näkku (6) Kas meid kantakse hädas maha või ei? Iga allkiri loeb (6) Tants kunstisaalides ühendab liikumise õudusfilmidega Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga liituv ameeriklane: minu tugevus peitub mitmekülgsuses Järveteadlane: Anne kanali kaks Sõpruse sillaga lahutatud osa tuleks ühendada Noored, poliitika … ja Tartu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti võimalus olla suurem

5 min lugemist
Jüri Ratas ja Jean-Claude Juncker FOTO: Sander Ilvest

On üks asi, millest Eesti poliitikud ja ametnikud ei soovi Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seoses eriti rääkida – selleks teemaks on otsene kasu, mida saab nautida vaid liikmesriik, kes on parajasti eesistuja. Näitena sellest kasust võib tuua poliitikute n-ö otseühenduse kõigi tähtsamate Euroopa pealinnadega.

Tellijale

Eesistuja roll nõuab aga ühendamist ja liikmesriikide ülesust, mitte omakasu tagaajamist, ning seetõttu sellega ei kelgita. Seda, kuidas Eesti ametnikud suhtuvad Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisse, kirjeldab hästi üks anekdoot, mis küsib, mida mõtleb eestlane, kui ta näeb elevanti. «Eestlane mõtleb, mida elevant temast mõtleb,» on vastus.

Sedasorti lähenemine joonistub välja poliitikute ja ametnike sõnavõttudest, milles rõhutatakse, et Eesti ei pea aruteludes ilmtingimata saavutama läbimurdeid, et siis endale vastu rindu taguda, vaid saavutada tuleb see, et arutelu viiakse edukalt ja tasakaalukalt edasi ning võimalikule lahenduskäigule jõutakse pool aastat lähemale.

08.08.2017 10.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto