Savisaar kuulab täna Reiljanit

Huvi Edgar Savisaare protsessi vastu pole avalikkuses ja ajakirjanduse poolt veel kaugeltki raugenud. Sellest annab tunnistust kirjutava ja visuaalmeedia esindajate eilne tung peamise osalise kohtuistungi eelsete vahetute kommentaaride järele. FOTO: Georg Kõrre

Edgar Savisaare ja tema väidetavate kaasosaliste kohtuprotsess jõudis pärast ligi kahe kuu pikkust suvepausi eile kauaoodatud süüdistaja avakõneni. Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus sõnas kriminaalasja kokku võttes, et vahendeid valimata võimul olemine ja seal püsimine viis Tallinna linnapea lõpuks kuritegelike käitumismustriteni.

Tellijale Tellijale

Nii nagu Postimees eelmise nädala algul kirjutas, teatas pärast süüdistuse kuulamist püsti tõusnud endine maadevahetaja Villu Reiljan ainsana, et osa etteheiteid talle on põhjendatud ning tema peab prokuratuuriga läbirääkimisi. «Ei, ma ei kommenteeri teile midagi, olge nüüd mõistlik,» ei tahtnud endine minister asjast ajakirjanikele siiski rohkem rääkida.

Kuigi suvekuudel on Reiljan pidanud prokuratuuriga läbirääkimisi, ei ole kokkulepet temaga siiani sõlmitud. Arvata võib, et see sõltub ka sellest, kui hea tunnistuse kunagine tipp-poliitik täna kohtus annab.

08.08.2017 10.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto