Sisukord
Arter
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas SEIKLUSVIDEO: Kui hull katsumus on vägilasejooks? Seat León Cupra: latiino hing saksa keres Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames

3 min lugemist
  • Tartu õpilasfirma Festera on Euroopa parim.
  • Gümnaasiumiõpilased arendasid biokastid välja oma taskurahaga.
  • Noored plaanivad firma tegevuse laieneda Eestist välja.
Tartu õpilased: Joonatan, Kevin ja Kris-Robin on klassikaaslased Hugo Treffneri gümnaasiumis, aga tunnevad üksteist lapsest saati kergejõustikutrennist. FOTO: Margus Ansu

Kuidas võita Euroopas südameid kompostikastidega? Arter uuris seda neljalt noorelt tartlaselt, kes võitsid seal eelmisel kuul parima õpilasfirma võistluse.

Tellijale Tellijale

Kuidas võita Euroopas südameid kompostikastidega? Arter uuris seda neljalt noorelt tartlaselt, kes võitsid seal eelmisel kuul parima õpilasfirma võistluse.

Hämar saal, 37 õpilasfirmat ja 500 äriinimest. Belgia pealinnas Brüsselis käib Euroopa parima õpilasfirma võistluse autasustamistseremoonia ja oma lauas ootavad ärevusega tulemusi neli 18–19-aastast Tartu noort, kes astusid võistlustulle oma biokastide firmaga Festera.

Välja kuulutatakse kolmas koht – Iisrael! Eesti lauas on väike hämmeldus, sest omakeskis ei peetud Iisraeli multifunktsionaalseid matkakotte favoriitideks. Teine koht – Rootsi! See oli juba oodatum ja Eesti noored lohutavad üksteist: saadud kogemused on väga väärtuslikud, pole hullu, kui auhindu ei saa.

11.08.2017 14.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto