Reiljan säästis tunnistuses Savisaart

Villu Reiljan Harju maakohtu tunnistajate pingis ütlusi andmas, paremal vastas istub juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. FOTO: Sander Ilvest

«Ma eksisin ja ma pean tunnistama, et on piinlik kolmandat korda siin seista ja anda vastuseid asjas, mis võiks olemata olla,» sõnas eile Harju maakohtus järjekordselt tunnistajapinki läinud kunagine keskkonnaminister Villu Reiljan.

Tellijale Tellijale

Oma endise ülemuse, Silikaat Grupi omaniku Vello Kunmani vastu tunnistama pidanud Reiljan sai oma ülesandega hakkama: prokuratuur oli pärast ütlusi nõus tema kriminaalasja eraldamisega ja kokkuleppemenetluse alustamisega. Väidetavalt vägagi vaevalised läbirääkimised selleks olid Reiljani kaitsjatel, sealhulgas ta tütrel, vandeadvokaat Kaidi Reiljan-Sihvartil, prokuratuuriga käinud suvi läbi.

«Hinnatakse ka annetuste (erakonnale – toim) vahendajaid?» püüdis Vello Kunmani kaitsja Paul Keres oma küsimusega Reiljanit madaldada. «Ma ei tegele ammu enam selliste asjadega.» Keres päris edasi: «Kas annetuse vahendamine 20 000 suurendab teie prestiiži Savisaare silmis?» «Vähe uskumatud jutud! Ma arvan, et see on uskumatu jutt,» vastas Reiljan ja saalis kostis naer.

09.08.2017 11.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto