L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reiljan säästis tunnistuses Savisaart

Reiljan säästis tunnistuses Savisaart
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Villu Reiljan Harju maakohtu tunnistajate pingis ütlusi andmas, paremal vastas istub juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.
Villu Reiljan Harju maakohtu tunnistajate pingis ütlusi andmas, paremal vastas istub juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. Foto: Sander Ilvest

«Ma eksisin ja ma pean tunnistama, et on piinlik kolmandat korda siin seista ja anda vastuseid asjas, mis võiks olemata olla,» sõnas eile Harju maakohtus järjekordselt tunnistajapinki läinud kunagine keskkonnaminister Villu Reiljan.

Oma endise ülemuse, Silikaat Grupi omaniku Vello Kunmani vastu tunnistama pidanud Reiljan sai oma ülesandega hakkama: prokuratuur oli pärast ütlusi nõus tema kriminaalasja eraldamisega ja kokkuleppemenetluse alustamisega. Väidetavalt vägagi vaevalised läbirääkimised selleks olid Reiljani kaitsjatel, sealhulgas ta tütrel, vandeadvokaat Kaidi Reiljan-Sihvartil, prokuratuuriga käinud suvi läbi.

«Hinnatakse ka annetuste (erakonnale – toim) vahendajaid?» püüdis Vello Kunmani kaitsja Paul Keres oma küsimusega Reiljanit madaldada. «Ma ei tegele ammu enam selliste asjadega.» Keres päris edasi: «Kas annetuse vahendamine 20 000 suurendab teie prestiiži Savisaare silmis?» «Vähe uskumatud jutud! Ma arvan, et see on uskumatu jutt,» vastas Reiljan ja saalis kostis naer.

Tagasi üles