Sisukord
Maailm
Postimees

Hispaania püüab ära hoida teise põlvkonna needust

5 min lugemist
Kataloonia piirkondliku korrakaitsejõu Mossos d'Esquadra töötajad vahistasid tänavu aprillis Barcelonas mehe, keda peetakse Brüsseli lennujaamarünnakute kaasosaliseks. FOTO: JOSEP LAGO / AFP / Scanpix

Võrreldes Prantsusmaa, Ühendkuningriigi või Saksamaaga on Hispaanial õnnestunud viimase paari aasta terrorilainest peaaegu pääseda: ohutaset on küll tõstetud ja islamistlikke jõuke paljastatud, kuid ühtki suurt veretööd pole fanaatikud korda saatnud.

Tellijale Tellijale

Barcelonas CIDOBi mõttekojas terrorismi uuriv Diego Muro ei pea seda õnneasjaks. Ta möönab, et mõned peavad põhipõhjuseks hästi rahastatud ja korralikku luuretööd. «Mis on õige, aga mina lisaksin siia selgituse, et Hispaanias pole suurt teise või kolmanda põlve immigrantide kogukonda,» sõnab ta.

Tuleviku osas Muro roosiliseks ei jää. Seesama islamistliku terrorilaine kurjajuureks peetav teine põlvkond hakkab vaikselt täiskasvanuks saama. Näide kohast, kus selline riskigrupp küpseb, asub teaduri töökoha vahetus naabruses – see on Ravali linnaosa otse keset Barcelonat.

09.08.2017 11.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto