Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (6) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Hussar: poliitikud, aitab jamast!

2 min lugemist
Lauri Hussar. FOTO: Jaanus Lensment

Eesti poliitikud tegid seda taas. Kümme aastat on samasooliste kooselu reguleerimise küsimus kütnud kirgi Eesti ühiskonnas. Kümme aastat on kitsast poliitilisest omakasust lähtuvalt valimatult sildistatud, solvatud, vassitud ja valetatud.

Teema, mis peaks lahendama väikese vähemuse igapäevaelu, kindlustunde ja paariidentiteediga seotud probleeme, ei kipu kuhugi kaduma. Sellel nädalal mängis end rambivalgusesse justiitsminister Urmas Reinsalu, kes, andes hinnangut EKRE eelnõule, millega tühistataks kooseluseadus, leidis, et see seadus tulekski tühistada, kuna vajalikke rakendusakte ei ole võimalik riigikogu praeguse koosseisuga heaks kiita. Kuigi see seisukoht väljus koalitsiooni moodustamisel kokku lepitust, ei takistanud see justiitsministrit propagandapunkti noppimast.

Kuulsusrikkam ei ole ka viis, kuidas kooseluseadus sai riigikogus vastu võetud. Meenutame, et seda üritati avalikkusele maha müüa ka kui võimalust 170 000 vabaabielus elavale paarile. Kui oli selge, et vajalikku koosseisu häälteenamust ei ole võimalik kuidagi saavutada, jäeti sellest välja rakendusaktid ja loodeti parlamendi järgmise koosseisu otsusele.

Silmakirjalik poliitmäng tõi parlamenti aga EKRE, erakonna, mis üritab pea kõigele ei öelda. Kui kümme aastat tagasi hakati arutlema samasooliste partnerlusseaduse üle, oli homoseksuaal Eestis sõimusõna ja levinud oli ka arvamus, et tegu on haigusega, mida õnnestub ravida, siis nüüd ollakse selles küsimuses mõistvamad. See ei takista poliitikuid teemat enda huvides ära kasutamast ja ühiskonda lõhestav küsimus on endiselt rambivalguses.

Ent lõpetaks kogu selle piinliku debati, kus liberaalid ja padukonservatiivid saavad teineteisele vastanduda ja nii oma toetajate silmis punktivõite noppida. Kui kooseluseaduse rakendusaktides ei ole võimalik kokku leppida, siis tuleks naasta esialgse idee juurde, mis nägi ette samasooliste partnerluse reguleerimist.

See lahendaks fanaatiliste perekonnakaitsjate raevuka vastuseisuga seotud probleemid, aitaks erinevatel poliitilistel jõududel säilitada oma nägu ja mis peamine, lõpetada see üheksa aastat liiga kaua kerinud diskussioon. Mõnede arvates oleks see allaandmine ja tagasiminek, kuid parem selline ühiskonda liitev tagasiminek kui terava vastasseisu jätkumine. Kui selles küsimuses lahendust ei leita, kuuleme jätkuvat vaidlust teemal, kuidas ühtedel ei ole südant ja teised tegelevad perverssustega.

End tõsikristlasteks nimetavate inimeste sajatusi, et homoseksuaal peab oma seksuaalseid ihasid talitsema, ja postmodernistide tänitamist, et elame endiselt keskajas. Muide, kui lähtuda fundamentaalkristlaste põhimõttest, et homoseksuaal peab oma seksuaalseid ihasid talitsema, siis ei tohiks need moraalitsejad ka ise seksuaalvahekorda astuda muul kui vaid lastesaamise eesmärgil. Me ei taha ju seda arutelu jätkata.

Seega kallid poliitikud, leppige ükskord kokku.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto