Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnu linnapeakandidaadi maja asub linnamaal

2 min lugemist
Toomas Kivimägi elumaja Pärnus Tulbi tänaval on hoonestusõiguse alusel ehitatud linnale kuuluvale maale. FOTO: Mailiis Ollino

Ainuke inimene, kes Pärnu raelt on saanud linna krundile eramu rajamiseks hoonestusõiguse, on Toomas Kivimägi (RE), kunagine maavanem, eelmine linnapea ja praegune parlamendiliige ning Pärnu linnapeakandidaat.

Tellijale

Hoonestusõigus anti Toomas Kivimäele 2000. aasta talvel. Kivimägi pidas toona maavanema ametit. Linnapea toolil istus Einar Kelder, kes 2014. aastal siitilmast lahkus. Hoonestusõiguse andmisega tegelnud linnavalitsuse majandusosakonda juhtis siis ja juhib praegugi Mait Talvoja. Osa oma maast Kivimäele loovutama nõustunud Pärnu Kalevi tenniseklubi juhatusse kuulusid sel ajal Tiina Viikma, Marje Kuntur ja Uno Koort.

Pärnu Postimees kirjutas Toomas Kivimäe eramust esimest korda 2001. aastal. Toonase artikli järgi pärines idee Tulbi tänavale maja ehitada ajast, mil Kivimägi Tammsaare 18a tenniseväljakutel mängimas käis ja ümberkaudset ala koos tenniseklubiga koristas.

10.08.2017 12.08.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto