Sisukord
Jalgpall
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru?

3 min lugemist
Suurbritannia rahvusringhäälingu BBC jalgpallikommentaator Jonathan Pearce kasutab meisterlikult nii vaikust kui ka fakti - ei koonerda esimesega ega liialda teisega. FOTO: Mike Egerton/PA Wire/PA Images/Scanpix

Ajal, mil ees ootab suur jalgpallisügis, tuleb tõdeda, et Eesti jalgpallireportaaž nõuab nüüdisajastamist! Mäletan, et 1990. aastate teisel poolel mõjusid Mart Mardisalu ja Indrek Kanniku kommentaarid värskendavalt. Vahest mängis oma osa välismeedia vahendamine: Mardisalu luges inglise vutiajakirja Match, mida oli toona võimalik nii mõnestki Eesti kioskist soetada, aga mis nüüdseks on taandunud alg- või põhikoolilastele suunatud jalgpalli-Tähekeseks. Jäi mulje, et kommentaatorid valdavad kättesaamatut.

Tellijale

Praegu mõjuvad sama tandemi reportaažid arhailise meenutusena süütust lapsepõlvest. Oli ju nullindate keskpaigaks jalgpallikommentatorite seltskond mitmekesistunud ja muutunud, välismeedia igapäevasest lugemisest oli saanud erandi asemel nõue. Samal ajal hakkas valdav osa jalgpallisõpru internetistriimide abil ammutama lakkamatult välismaist vutti, teistsuguste kommentaatoritega.

Paraku pole viimase kümne aasta vältel vajalikku uut kvalitatiivset murrangut reportaažižanris toimunud. Peamiseks takistuseks pean põhimõttelist lahknevust professionaalsest reportaažiloogikast: valdav osa Eesti jalgpallireportaaže on suunatud eeskätt neile, kes jalgpallist suurt ei tea; keskendutakse sellele, et kõik saaksid aru. Ja eks ole konsensuslike lähenemiste alatine häda see, et kvaliteet nivelleeritakse niivõrd üldisele tasandile, et sisuline pool näeb üpriski mittesisulise poole moodi välja.

11.08.2017 14.08.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto