Sisukord
Eesti
Postimees
12.08.2017
Eesti SKAIS2 loomine neelab veel kümme miljonit eurot Päevakangelased – londikandjad! Eesti eakaaslane: lõpetage tibladest rääkimine (17) Välismaa Veebiteenus aitab pärijateta Hollandi talunikke «Poola torumehest» sai Molière’i klausel Eesti võib eesistujana keset lahingut sattuda Hispaaniasse võib tänavu jõuda rohkem migrante kui Kreekasse Arvamus Juhtkiri: Korea tupik (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: popikuningas lauluväljakul Lihtne fännirõõmustaja? Edasi 1987. aastal: tulekera Amuuri kohal Inspireeriv karjäär (1) Savisaare range klassijuhataja (4) Usain Bolt - mitte sportlane, vaid artist (1) Ülo Tuulik: kurjusest (16) Evelyn Kaldoja: NATO brändrahn (2) Kultuur Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Sport Liverpooli fännist maailmameister võib Klavanit oma silmaga näha Spordimaailma suurima päti võikad paljastused Prognoos lubab õhtuks ülipikki odakaari Joosep Susi: miks diskrimineeritakse jalgpallisõpru? (3) Tarbija Ilmetud koolikaubad jäävad unustusse Lapsed eelistavad brändirõivaid (2) Arter Õudusfilm hullumaja palatist ehk miks nad teevad «RÖÖÖÄÄÄGGGHHH!!!!!»? Tehnoloogia läheb metsa ehk matkavarustuses puhuvad uued tuuled Barbera - mõnus moevein Itaaliast Ettevaatust, kuulus Suur kanjon õgib inimesi! Tiit Pruuli: kes väidab, et pole reisides kartnud, on valetaja või potentsiaalne enesetapja Õpilasfirma lugu: Eesti muld Euroopa südames Filmiarvustus: «Annabel: loomine» ehk kuri nukk on sinu toas Eesti kiireim juuksur sõidab 650 hobujõulise BMW-ga Justin Petrone Eesti laste lapsepõlvest: Ameerikas poleks see võimalik! (15) Magus noos moenostalgiat Toidukoha arvustus: salajane maakoht suvepealinnas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päevakangelased – londikandjad!

1 min lugemist
Siniseks värvunud Fien. FOTO: Inari Leiman

Täna on rahvusvaheline elevandipäev. Alates keskpäevast saab elevanditornis elevandijutte kuulata ning elevante, neid tänapäeva suurimaid maismaa-asukaid, aedikutes tegutsemas ja elevandijäätist limpsimas jälgida.

Kell 18 toimub samas kohvikuõhtu, kus elevantide varjupaikadest ja sealsest elust kõneleb zoosemiootik Laura Kiiroja, kes on töötanud Tais Elephant Nature Parki varjupaigas. Kohvikuõhtule tuleb eelnevalt registreeruda.

Et elevandipäevaks kenad välja näha, võtsid Fien ja Draay neljapäeval savivanne. Kui Fien sattus nii hoogu, et oli pea üleni sinine, siis Draay tegi endale vaid näomaski ja tõmbas silmaümbrused siniseks.

Möödunud reedel Pärnumaalt Õnnekivi talust loomaaeda saabunud kihnu maalammaste põlistõug on end laste loomaaias kenasti sisse seadnud ning nüüd uudistavad nad rahulikult möödujaid. Eriti uudishimulik on noor musta karva utt Kilti, kes seisatajaid alati esimesena üle tuleb vaatama. Kõige umbusklikum on valge saarik Scarletty. Laiguline Libelle ja jäär Luis hoiavad karja kenasti koos.

Nüüd, kus neitsikuretibu on suuremaks sirgunud, kolisid kurgedega aedikut jagama kümme sini-paabulindu. Tublisti on kasvanud ka lumekakupojad, pisike kaelusmangabei ja teisedki tänavu ilmavalgust näinud loomalapsed.

Reede varahommikul sündis rusket karva alpaka.

Loomaaia haljastuses oli abiks viimane vahetus rahvusvahelisi vabatahtlikke. Siin töötasid Tšehhist, Jaapanist, Koreast, Ukrainast ja Prantsusmaalt pärit noored.

Tuleval kolmapäeval on keskkonnahariduskeskuses viimane klassikakolmapäev: Wolfgang Amadeus Mozarti, Imre Kálmáni, Giacomo Puccini jt loomingut esitab sopran Kristina Vähi, klaveril saadab Riina Pikani.

Seotud lood
11.08.2017 14.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto