Sisukord
Arvamus
Postimees
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejakiri: руки прочь от beehive

1 min lugemist
Laulupidu. FOTO: Eero Vabamägi

Võõrsõnatsemine madaldab teksti kvaliteeti, ütles kadunud akadeemik Uno Mereste.

Aga mis sa teed, kui ekstreemsinistraalsed libaliberaalid ei mõista muud kui võõrsõnarohket uuskeelt. Liba- on siin vastutuleku mõttes neile ebameeldiva täiendsõna äärmus- asemel ja ühtlasi korrigeerimaks fundamentaalset ebatäpsust: nimelt – nagu Lauri Vahtre on osutanud – pole nende puhul üldse tegemist liberaalidega; sinistraalne aga rõhutab – inglise keele toel – minu meelest tugevamini pahempoolsuse mõlemat põhitähendust.

Ühe arvamusliiderdaja (s.t korratuse propageerija, vt sks liederlich) globaaljoobumuses avaldatud vaimustus (rahvusüleste korporatsioonide tegevuse tulemusel) muudkui üha laiemalt avanevast maailmast, millele kõik peaksid ennastunustavalt aplodeerima nagu alamad Kim Jong-unile ja millesse meilgi tuleks hästi kärmelt sobituda, jätab mulje, et tema (või kogu sinistraalne libaprohvetite seltskond) pole kuulnudki, et kirjeldatud joobumusele globalisatsioonist järgneb üpris varsti vältimatu kaater (sks Kater – aju kriipiv «kõuts») ehk pohmelus (vn похмелье «humalauima järgne olek»). Kuigi sellele on tähelepanu juhitud juba mitukümmend aastat.

Need taraksakistid jutlustavad inimeste võililleseemnetena tuuldepuhumist ajal, kui oleks kõige tungivamalt vaja soovitada väikerahva või selle võimekamate osakogumite konsolideerumist arukateks sammudeks kohaliku ravitsuse suunas. Mesitaru ja selle elanik on sellise koondumise võimas sümbol, mis annab lootust ellujäämiseks.

Silmitsegem silmapiiri, siis saab selgemaks, millised laevad on läinud ja millised tulemas.  

Kui mõne ekstreemsinistraalse mõistus siinkasutatud uutest keeleelementidest üle ei käinud, siis ärgu kaotagu lootust – tal on arenguuumi.

Heido Ots, tõlkija ja toimetaja

Seotud lood
12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto