Sisukord
Maailm
Postimees
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asepresident Mike Pence’i topeltmäng

4 min lugemist
USA asepresident käis juulis Eestis kahepäevasel visiidil, kohtudes ka president Kersti Kaljulaidiga. FOTO: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

USA asepresident Mike Pence eitab kategooriliselt, et on sihikule võtnud Valge Maja, kuid on astunud ridamisi samme, mis panevad ta sõnades kahtlema; ka Pence’i Eesti-visiit teenis kahtlemata muu hulgas ka ta – diplomaatiliselt öeldes – pikaajalisi huve.

Tellijale Tellijale

Ameerika teise mehe äsjane Euroopa-visiit, mille käigus ta põikas sisse ka Eestisse, et president Donald Trumpilt selge ja tugev toetussõnum tuua, sai USA meedias suhteliselt leige kajastuse osaliseks. Osalt seepärast, et samal ajal jälgiti ja kommenteeriti Trumpi ametiaja suurimat segadust Valges Majas (ropu suuga kommunikatsioonijuhi Anthony Scaramucci vallandamist).

USA päevaleht New York Times, mis oma kommentaariveergudel ei varja, et Trump ei ole neile sümpaatne president, seadis juhtkirjas Pence’i poolt Eestis, Gruusias ja Montenegros edastatud sõnumite täieliku paikapidavuse lausa kahtluse alla – just selle, mil määral Trump tegelikult ise nende sõnade taga oli. «Kelle poolt Venemaale saadetavat sõnumit uskuda?» küsiti toimetuse kommentaari pealkirjas. «Asepresident Mike Pence tõi oma reisil Ida-Euroopasse märkimisväärselt (USA poliitika) järjepidevust arvestava sõnumi – kiites vanu liitlasi ja taaskinnitades Ameerika pühendumust demokraatlike riikide kaitsele nende maade eest, kes neid õõnestaksid. Väga halb, et neid seisukohti ei jaga ega väärtusta eriti agaralt mees, kelle alluvuses ta Valges Majas töötab.»

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto