Bolti karjääri valus lõpp

Usain Bolti viimane jooks lõppes katkestamisega. FOTO: Matthew Childs/REUTERS/Scanpix

Jamaica sprindiäss, kaheksakordne olümpiavõitja ja 11-kordne maailmameister Usain Bolt lõpetas viimased kümme aastat kergejõustikumaailma eredaima tähena säranuna tippsportlase karjääri. See ei lõppenud nii, nagu mees ise lootis – kahe kuldmedaliga Londoni MMilt. See lõppes valugrimassides katkestamisega.

Tellijale Tellijale

Londoni MMi järel oma sportlaskarjääriga lõpparve teha lubanud Bolti tabas esimene tagasilöök juba trumpalal, 100 meetri distantsil, kus superstaar pidi leppima kõigest pronksmedaliga. Et kaks korda pikemal maal Bolt seekord välja ei tulnud, jäi vea parandamiseks vaid laupäevane 4x100 meetri teatejooks, kus Jamaica meeskond lootis oma liidri saata pensionile kuldmedaliga.

Nagu aastatega tavaks on saanud, jäi Boltile viimane vahetus. Yohan Blake andis talle teatepulga üle kolmandana ning maailma spordiavalikkus ootas hinge kinni hoides neid kuulsaid pikki samme, millega Bolt finišisirgel mängleva kergusega kõik konkurendid kinni püüab. Tegelikkus osutus aga traagiliseks: Bolt sai joosta vaevalt 30 meetrit, kui tema samm muutus katkendlikuks, nägu tõmbus valugrimassi ning kramp ta jooksurajale kukutas. Sinna mees lamama jäigi.

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto