Sisukord
Kergejõustik
Postimees
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Mina?! Neljas?! Kuidas?!»

4 min lugemist
Janek Õiglane tegi MMil neljal ala isikliku rekordi - 100 meetris, kõrgushüppes (pildil), 400 meetris ning odaviskes. FOTO: Tairo Lutter

Enne Londoni MMi oli Janek Õiglane (23) maailma mõistes keskpärane mitmevõistleja. Tõsi, võistkondlikult EMilt tuli tänavu individuaalne esikoht, aga tulemus 8170 punkti andis MMi eel isiklike rekordite võrdluses alles 27. koha.

12 tundi pärast maailmameistrivõistluste kümnevõistluse lõppu on olukord kardinaalselt muutunud: Õiglane on isikliku rekordi 8371 punktiga maailma neljas mees. Kontol on nelja üksikala isiklik tippmark, sekka ühe kordamine. Kaheks aastaks on murtud rahamure, sest ta on EOK B-kategooria stipendiaat (1600-eurone kuupalk, 1400 eurot ettevalmistustoetust). Eneselegi üllatuseks on ta tõusnud MK-sarja üldarvestuses teiseks ning kiidusõnadel pole otsa ega äärt. «Läksin magama ja mõtlesin: mina?! Neljas?! Kuidas?!» räägib Õiglane, seljataga vähesed unetunnid.

Tellijale Tellijale

-Janek, kaks aastat tagasi kodusel juunioride EMil pronksmedalit võites olid sinu esimesed õnnitlejad kolmekordne maailmameister Tomaš Dvorak ja olümpiavõitja Erki Nool. Dvorak ütles veel, et sina oledki tulevikutegija. Kes sind nüüd esimesena õnnitlesid?

Esimene õnnitleja oli ema, terve mu pere oli siin kohal. Ema andis mulle veel Eesti lipu. Ei, tegelikult oli ikka Saluri see, kes kaela langes. Kevin Mayer (värske maailmameister – toim) polnud minust vist kuulnudki, aga ütles juba võistluse ajal, et ma olen tubli. Pärast seda on tulnud tohutult õnnitlussõnumeid, pole jõudnudki neile vastata. Peab natuke aega andma.

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto