Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke

6 min lugemist
Raiesmik Tartumaal Maramaal: tavalise võsana tunduvast maatükist võib saada kaitseala, kus ehk kunagi tulevikus kõrgub liigirikas mets. FOTO: Margus Ansu

Lähitulevikus saab metsas näha kurioosumit – tuhandeid hektareid lagedaks raiutud alasid, mis on üksiti range kaitse alused sihtkaitsevööndid. Absurdi taustaks on äsja vastu võetud metsaseaduse muudatused.

Tellijale Tellijale

Eelmise aasta lõpus ja käesoleva algul puhkes suur kära selle ümber, et keskkonnaministeerium tahab metsaseaduse veel raiesõbralikumaks muuta, vähendada headel kasvukohtadel asuvate kuusikute raievanust ja muuta lageraielangid senisest veel suuremaks. Et looduskaitsjaid veidigi rahustada, oli toonane keskkonnaminister Marko Pomerants (IRL) nõus võtma range kaitse alla ligi 30 000 hektarit riigimetsas asuvaid salu- ja laanemetsi. Sündis kompromiss: looduskaitsjad said näiliselt oma tahtmise, metsaärimehed võisid aga tõmmata veel raiumata kuusikutes sae käima.

Tegelikult ei teadnud toona keegi täpselt, mis seisus need salu- ja laanemetsad on. Juulis müttasid välitöödele saadetud Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) looduskaitseosakonna töötajad keset lageraielanke ja kratsisid kukalt – pole enam sellist metsa, mida kaitsta. Viimase 15 aasta jooksul on rohkem kui veerand neist aladest lagedaks raiutud.

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto