USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks

FOTO: Ryan M. Kelly/AP

Ameerika Ühendriikides Virginia osariigis pöördus paremäärmuslaste marss, mille eesmärk oli avaldada meelt orjanduse eest seisnud Konföderatsiooni sõjasümboolika kadumise vastu avalikust tänavapildist, laupäeva õhtul vägivaldseks. Nimelt oli peale valgete ülemvõimu toetajate Charlottesville’i kohale tulnud ka nende vastaseid, kelle soov oli see sama marss peatada.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päev varem olid sajad valge rassi ülemvõimu pooldajad kogunenud USA Virginia Ülikooli juures tõrvikurongkäigule, et protesteerida kodusõjaaegse Konföderatsiooni vägede kindrali Robert E. Lee kuju eemaldamise vastu, kes juhatas kodusõjas Konföderatsiooni vägesid ja võitles orjanduse poolt. Inimesed jalutasid tõrvikutega ja hüüdsid vastuolulisi loosungeid: «juudid ei asenda meid», «valged elud loevad», «veri ja muld», «üks rahvas, üks rahvus – lõpp immigratsioonile».

Protestiaktsiooni korraldanud Jason Kessleri sõnul on linn valgete inimeste vastu vaenulik olnud, aga tõrvikurongkäik oli «imeline hetk valgete inimeste jaoks, kellel on sellest kõrini».

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto