Sisukord
Eesti
Postimees
14.08.2017
Eesti Riik võtab kaitse alla tuhandeid hektareid lageraielanke (50) Arvamusfestival otsib oma olemust Politsei müüb keskkonnaseire lendudeks ostetud kopteri Majandus Helmes: IT-suurprojekte tuleks teha osa kaupa Bitcoin – 21. sajandi kuld või ponzi skeem? Välismaa USAs läks valgete ülemvõimu pooldajate ja vastaste vahel veriseks arveteklaarimiseks Asepresident Mike Pence’i topeltmäng (2) Arvamus Lugejakiri: руки прочь от beehive Ahto Lobjakas: fentanüül roosiaias (20) Priit Pullerits: häbitud värvivahetajad (19) Juhtkiri: taheti parimat – välja kukkus nagu Venemaal (37) Erik Gamzejev: Ossinovski külvatud seemned Narvas idanema ei läinud Edasi 1951. aastal: tuntud viljapeksumasinajuhi N.N. Bredjuki uus saavutus Avraam Šmulevitš: Vene impeeriumi kolmas lagunemine algab Põhja-Kaukaasiast (92) Kultuur «Tõe ja õiguse» filmimine on raske nagu eestlase elu Sport Kirt jäi esikaheksast välja Bolti karjääri valus lõpp Pärnu krahh jätkub Vassiljev sai vigastada Eestlased MMil – pauk luuavarrest ning kamp keskmikke (4) Postimees Inglismaal: Klavan jagab fännid kahte leeri «Mina?! Neljas?! Kuidas?!» Õiglane ja Saluri sõlmisid magusa kihlveo Värske Eesti meistri Alfons Ra ilus tuhkatriinulugu Tartu Karlova sadamas käivad laiendustööd Endisesse Postimehe majja tulevad korterid Vaimupuuetega noortele paistab Maarja Päikesekodus lootusekiir Margus Meinarti portreed elavad, vestlevad ja liiguvad Valvo Semilarski, Mihkel Lees: Tartlased väärivad turvalisemat koduteed (1) Eili Arula: ma ei taha seenel käies ära söödud saada (4) Linnafestival UIT toob Tartusse liikuvad teosed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvamusfestival otsib oma olemust

4 min lugemist
Arvamusfestival 2017 FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Vihma ja äikesetormiga lõppenud arvamusfestival kutsus nädalavahetusel kokku enam kui 9000 inimest, kes mõtlesid kaasa 160 arutelus. Teemasid jagus alates kahekümnest eriilmelisest arutelualast, erakonna ja meediatelkidest kuni teemapõhiste mõttekodadeni ning nii sai igaüks omale sobivat programmi kokku pannes kujundada omaenda arvamusfestivali. Eesti suurimate päevalehtede peatoimetajate sõnul ongi ürituse probleem kitsama fookuse puudumine.

Tellijale Tellijale

Viiendat aastat Paides peetav Arvamusfestival otsib ikka veel oma nägu ja muutub iga aastaga. Seekordse festivali programm oli eelmiste aastate tagasisidele tuginedes küll õhem. «Kui eelmisel aastal oli 28 teemaala ehk ühte arutelu sai kuulata ja 27 jäi kuulamata, siis tänavu sai ühte kuulata ja 19 jäi kuulamata,» rääkis festivali koordinaator Kaspar Tammist. Tänu sellele oli tema sõnul vallimäel ka rohkem ruumi. «Arutelualad polnud üksteises kinni ja helid ega inimesed läinud ristuma,» lausus ta.

Festival liigub Tammiste sõnul iga aastaga selle poole, et inimesi enam kaasata. «Need neli või viis inimest, kes laval kõnelevad, võivad alati ka kusagil mujal kohtuda ja rääkida,» ütles Tammist, kelle jaoks on Arvamusfestivali mõte kuulata rahva tagasisidet ning sellest uut inspiratsiooni ammutada. «Sel aastal olid kavas märgitud need vestlused, millel juures toimusid ka kihvtid kaasavad arutelud,» kiitis koordinaator.

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto