Arvamusfestival otsib oma olemust

Arvamusfestival 2017 FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Vihma ja äikesetormiga lõppenud arvamusfestival kutsus nädalavahetusel kokku enam kui 9000 inimest, kes mõtlesid kaasa 160 arutelus. Teemasid jagus alates kahekümnest eriilmelisest arutelualast, erakonna ja meediatelkidest kuni teemapõhiste mõttekodadeni ning nii sai igaüks omale sobivat programmi kokku pannes kujundada omaenda arvamusfestivali. Eesti suurimate päevalehtede peatoimetajate sõnul ongi ürituse probleem kitsama fookuse puudumine.

Tellijale Tellijale

Viiendat aastat Paides peetav Arvamusfestival otsib ikka veel oma nägu ja muutub iga aastaga. Seekordse festivali programm oli eelmiste aastate tagasisidele tuginedes küll õhem. «Kui eelmisel aastal oli 28 teemaala ehk ühte arutelu sai kuulata ja 27 jäi kuulamata, siis tänavu sai ühte kuulata ja 19 jäi kuulamata,» rääkis festivali koordinaator Kaspar Tammist. Tänu sellele oli tema sõnul vallimäel ka rohkem ruumi. «Arutelualad polnud üksteises kinni ja helid ega inimesed läinud ristuma,» lausus ta.

Festival liigub Tammiste sõnul iga aastaga selle poole, et inimesi enam kaasata. «Need neli või viis inimest, kes laval kõnelevad, võivad alati ka kusagil mujal kohtuda ja rääkida,» ütles Tammist, kelle jaoks on Arvamusfestivali mõte kuulata rahva tagasisidet ning sellest uut inspiratsiooni ammutada. «Sel aastal olid kavas märgitud need vestlused, millel juures toimusid ka kihvtid kaasavad arutelud,» kiitis koordinaator.

12.08.2017 15.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto