Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled

Donna Nordica FOTO: Donna Nordica

Suve tuleb tähistada! Sest miski muu ei muuda seda nii eriliseks ja meeldejäävaks kui isiklik häälestatus inimese sees. Kõige lihtsam viis tekitada pidu sinus eneses on panna selga üks ülevoolavalt romantiline lilleline kleit. Lööme end lille, otsekohe ja juba täna!

Tellijale Tellijale

Mis on suurim moelollus maailmas? Olla imekauni kleidi omanik ja hoida seda kapis kinni. Säilitada millekski eriliseks ja mõelda, et tavalisel suvepäeval ei raatsi seda küll kanda… Usu, iga suvepäev siin laiuskraadil on ainulaadne! Ja mida samm suve lõpu poole, seda hinnalisemaks see hetk muutub. Nii et kõige kaunim lillemerre uppuv kleit on selleks puhuks just parim valik.

Eestis leidub õnneks mitmeid andekaid moeloojaid, kes seda igatsust mõistavad ning kaunitaride rõõmuks hingematvaid kleite loovad, milles hetkega õide puhkeda. Arter ajas mõnega neist juttu.

Donna Nordica FOTO: Donna Nordica
Alati kui ühiskonnas või maailmas laiemalt on rahutud ja ebakindlad ajad, tulevad moodi lillelised kleidid. Need mahendavad ärevust ning lisavad õnnetunnet.

«Ilus kleit on selline kleit, mis teeb sul tuju heaks, kui peeglisse vaatad. See on nagu raamat, mis hakkab oma elu elama koos lugejaga – kleit elab oma elu koos kandjaga,» põhjendab oma kleidiarmastust Mai Loog Donna Nordica loovtiimist. Kaubamärk on tuntud just ülevoolavalt naiseliku ja elurõõmust pakatava käekirja poolest. Sekka kraadike põhjamaist õrnust ja peenetundelisust – kindlasti üks paremaid valikuid suveõhtu eriliseks muutmiseks.

«Mõnikord on üks ja sama kleit mu kapis minu jaoks ilus. Mõnikord mitte – lausa tavaline. Seetõttu muudab kleidi ilusaks ka sinu enesetunne, sinu ja su kleidi ühine energia. Kui suu kisub naerule ja hea energia tase tõuseb, on sul seljas õige kleit ja sära kandub kogu su päeva ja su ümbrusse,» avab moelooja kleitides peituvat maagiat. «Lillemustrid rahustavad ja suudavad inimsuhteid meeldivamaks muuta. Lilled on ju kaunid loodusimed, nad panevad meid õnnetundest ahhetama. Alati kui ühiskonnas või maailmas laiemalt on rahutud ja ebakindlad ajad, tulevad moodi lillelised kleidid. Need mahendavad ärevust ja lisavad õnnetunnet.»

Selle suve moeõitest soovitavad Donna Nordica tegijad troopilisi mustreid kreemikal taustal ja pastelle, sügisesse sammudes juba tumesinist ja musta. Ega talve tulek õitsemisele piiri pane! Aasalilled asenduvad vaid muinasjutuliste õitega. Mustrid moodustavad tihti suuri kujundeid ning kleidi lõige peab neid looklevaid lillemotiive vaid esile tooma. Moes on pikad kleidid, särkkleidid ja hõlmikud, tihti on näha puhvvarrukaid ning alt laienevat siluetti volangide või kroogetega.

Ilusate kleitide kandmiseks on Donna Nordica disainitiimi sõnul häid põhjuseid lausa mitu: «Kaunis kleidis naist pannakse alati tähele ja riietusega saab muuta iga sündmuse erakordsemaks. Ta mõjub nagu turvatunde saadik – maailm pole veel kokku kukkumas, kui naistel on võimalust, aega ja tahtmist ennast kauniks sättida.»

Liina Stein FOTO: Liina Stein moemaja
18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto