Sisukord
Maailm
Postimees
13.09.2017
Eesti Toomas Hendrik Ilves: e-riigina tegutseb Eesti maailmaliigas, kriitikaks tuleb valmis olla Miljon eestlast ei kasutanud augustis ID-kaarti mitte kordagi (2) Majandus Suhkrutootmist tabab kohe mitme aastakümne suurim muutus (6) ID-kaardi turvaprobleemile leiti võimalik lahendus Põhk ja sõnnik tõrjuvad peent LNGd (3) Miljon eestlast ei kasutanud augustis ID-kaarti mitte kordagi (2) Välismaa Meeleavaldajad näitasid Macronile hambaid Lõuna-Aafrika ravikanepi kasutajad ootavad uimasti seadustamist Norra valitsuspartei jätkab võimul Välismaa lühiuudised 13.09. Arvamus Elo Süld: tuleviku Euroopa saab olema veel multikultuursem (30) Karmo Tüür: Saakašvili teine tulemine (31) Sirje Keevallik: orkaanid Harvey, Irma, José ja Katia Neeme Korv: võidefitsiit täna ja Savisaare ajal (5) Juhtkiri: pole olemas väikest ja süütut vägivalda Agu Uudelepp: kuratlik lubadus paradiisist (39) Toomas Hendrik Ilves: e-riigina tegutseb Eesti maailmaliigas, kriitikaks tuleb valmis olla Edasi 1990. aastal: okupatsioonivägi loputab tallinlaste ajusid Sport Kalju nüpeldas Florat 4:0 ja taastas põnevuse Gasol lõi oma superveerandiga Saksamaa auti Mänguminuteid ihkav Ragnar Klavan tagasi Meistrite liigas Kodu Majavamm hävitas kahe noore eesti pere kodu (4) Tartu Euroraha toel rajatud luharajast on Käreveres alles vaid infotahvel ja mälestus (7) Tartu valis välja möödunud aasta parimad ettevõtjad Kanep aitab põllumeestel riske maandada Kättesaadavaks muutunud droonid ohustavad lennuliiklust Koolirahvas: minister lahendab probleemi valest otsast (3) Veevärk jätkab Ropka linnajaos puurkaevude uuendamist Paunveres näeb saemeeste osavust ja suurt sigadust Galerii: kodumaise toidu nautijad rändasid mõtetes Peipsi ääres Vanemuise koor teeb Shanghai ooperimajas «Aida» lavastusega viimaseid proove Indrek Ranniku: kaasamise kunst (1) Veel kord parki ehitamisest – kas tartlaste tahe sugugi ei loe? (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõuna-Aafrika ravikanepi kasutajad ootavad uimasti seadustamist

3 min lugemist
Lõuna-Aafrikas Vabariigis elav sclerosis multiplexiga võitlev Gerd Bader kasvatab, kasutab ja müüb ravikanepit ka teistele. FOTO: MUJAHID SAFODIEN/AFP/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigis Johannesburgis elava Susanne'i jaoks tähendas kanep veel hiljuti illegaalset uimastit, mille eest oma poega teismeeas hoiatada. Nüüd kasutab ta seda aga lapse haruldase haiguse raviks.

Tellijale Tellijale

Sarnaselt paljude teiste riikidega on kanepi osaline seadustamine praegu arutelu all ka Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) kõrgemas kohtus, nii et tõenäosus, et ravikanepi kasutajad ei pea enam hädadele leevendust otsides seadust rikkuma, on suurem kui kunagi varem.

«Kui ma esimest korda ravikanepist kuulsin, siis mõtlesin, et seda kasutatakse vaid selleks, et end uima tõmmata,» ütles Susanne, kes soovis rääkida varjunime all. «Siis sain ma aga lapse, kelle elu see reaalselt kergemaks muudab.»

12.09.2017 14.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto