Sisukord
Autosport
Tänane leht
16.08.2017
Eesti ERR maksis jalgpalliõiguste eest ligi 1,5 miljonit (10) Siberi suursoo ääres elab vähetuntud külas eesti keel (6) Kaksmeelse Keskerakonna ühine toon (1) Tallinnas vurab esimene elektriline linnaliinibuss Majandus Riik lasi end põrunud megaprojektiga rumalalt lüpsta (31) Välismaa Abiprojektid aitavad avada Afganistani siseelu Välismaa lühiuudised 16.08.2017 Britid taotlevad ajutist tolliliitu ELiga Arvamus Karmo Tüür: Vene-sanktsioonide munitsipaalne murendamine (6) Aivar Pau: IT-luuletajate needus (8) Juhtkiri: arvestada tuleb tegelike laste, nende emade ja isadega Postimees 1998. aastal: Pavarotti tulek Muhu saarele osutus blufiks Eerik-Niiles Kross: metsavendade sõda kestab edasi (57) Lea Danilson-Järg: järjekordne rünnak koduste emade vastu? (9) Kultuur The xx-i minimalistlik reiv Pirita kloostri õnnelikud helid Lätlaste üllatav «Boléro...» Inimeserasvast seep, etendus vaid kahele vaatajale ehk Alanud on SAAL Biennaal (1) Sport Erki Nool: ootan Janek Õiglaselt hüpet stabiilsuses Üllar Kerde: pole isegi mõelnud, et võiksime Makedoonialt tappa saada! «Mõtlesin, et võtan rahulikult ja sõidan oma sõitu. Aga niipea kui start käis…» Rally Estonia tuleb 2018 (ilmselt) taas Raudmehed vallutavad Tallinna Tartu Jooks aitab Käopesa lastele uued jalatsid jalga Legendaarne klubi Atlantis vajus lõplikult ajalukku (9) Leivatehase laiendus neelab võimsa aatomipommivarjendi Leekides autod külvasid kahel järjestikku ööl ärevust Voldemar Kuslap: tundsin, et midagi kogunes silmanurka Ülikoolidiplom taskus andis julguse astuda kutsekooli Tartu rattaringluse projektijuht: süsteem peab olema elanikule mugav ja külalisele arusaadav (2) Jüri Allik: kes on õige elvalane? Andrus Punt: Tartu vajab pehme mulli asemel tugevat sisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Mõtlesin, et võtan rahulikult ja sõidan oma sõitu. Aga niipea kui start käis…»

4 min lugemist
Tapa rahvarallil startisid ka Rally Estonia korraldajad. FOTO: Mihkel Maripuu

«Sellest, mida Urmo mulle kaardilugejana rääkis, ma ei kuulnud või kuulanud mitte midagi,» nendib oma rallidebüüdi kohta Tarmo Hõbe, kes pärast seitset aastat Rally Estonia korraldamist otsustas lõpuks ise võistlemise ära proovida.

Tellijale Tellijale

Aasta oli 2004, kui Hõbe kohtus tööasjus esmakordselt talendika noore rallisõitja Urmo Aavaga. Nõnda sai alguse sõprus, mille kulminatsioonina on alates 2010. aastast Silver Kütiga kolmekesi korraldatud koduse autospordihooaja tippsündmust Rally Estoniat. Kui Aava on igale spordihuvilisele teada-tuntud rallimees ning Kütt on MM-etappe väisanud näiteks Martinite Kanguri ja Rauami kaardilugejana, siis Hõbe on pundi turundusguru, kel endal vahetu kokkupuude rallisõiduga puudus. Seda kuni möödunud nädalavahetuseni.

«Et korraldada edukat ja jätkusuutlikku rallit, on oluline mõista, milline emotsioon jääb sellest võistlejatele. Nemad mõjutavad tihti meeskondi, et kuhu nad tahavad võistlema minna ja kuhu mitte. Sealt tekkiski soov see asi ära proovida – mida need sõitjad seal autos tunnevad, kuidas nende tööpäev välja näeb, kui tihe ja pingeline see tegelikult on nii emotsionaalselt kui füüsiliselt,» selgitas Hõbe, et ihkas vastust saada juba pikalt peas mõlkunud küsimustele.

15.08.2017 17.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto