Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
16.08.2017
Eesti ERR maksis jalgpalliõiguste eest ligi 1,5 miljonit (10) Siberi suursoo ääres elab vähetuntud külas eesti keel (6) Kaksmeelse Keskerakonna ühine toon (1) Tallinnas vurab esimene elektriline linnaliinibuss Majandus Riik lasi end põrunud megaprojektiga rumalalt lüpsta (31) Välismaa Abiprojektid aitavad avada Afganistani siseelu Välismaa lühiuudised 16.08.2017 Britid taotlevad ajutist tolliliitu ELiga Arvamus Karmo Tüür: Vene-sanktsioonide munitsipaalne murendamine (6) Aivar Pau: IT-luuletajate needus (8) Juhtkiri: arvestada tuleb tegelike laste, nende emade ja isadega Postimees 1998. aastal: Pavarotti tulek Muhu saarele osutus blufiks Eerik-Niiles Kross: metsavendade sõda kestab edasi (57) Lea Danilson-Järg: järjekordne rünnak koduste emade vastu? (9) Kultuur The xx-i minimalistlik reiv Pirita kloostri õnnelikud helid Lätlaste üllatav «Boléro...» Inimeserasvast seep, etendus vaid kahele vaatajale ehk Alanud on SAAL Biennaal (1) Sport Erki Nool: ootan Janek Õiglaselt hüpet stabiilsuses Üllar Kerde: pole isegi mõelnud, et võiksime Makedoonialt tappa saada! «Mõtlesin, et võtan rahulikult ja sõidan oma sõitu. Aga niipea kui start käis…» Rally Estonia tuleb 2018 (ilmselt) taas Raudmehed vallutavad Tallinna Tartu Jooks aitab Käopesa lastele uued jalatsid jalga Legendaarne klubi Atlantis vajus lõplikult ajalukku (9) Leivatehase laiendus neelab võimsa aatomipommivarjendi Leekides autod külvasid kahel järjestikku ööl ärevust Voldemar Kuslap: tundsin, et midagi kogunes silmanurka Ülikoolidiplom taskus andis julguse astuda kutsekooli Tartu rattaringluse projektijuht: süsteem peab olema elanikule mugav ja külalisele arusaadav (2) Jüri Allik: kes on õige elvalane? Andrus Punt: Tartu vajab pehme mulli asemel tugevat sisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leekides autod külvasid kahel järjestikku ööl ärevust

2 min lugemist
Pole selge, millised olid Kivilinna põlengu asjaolud. FOTO: Kuvatõmmis

Põlevad autod ei ole Tartus õnneks liiga igapäevane nähtus, ent viimastel öödel põlesid autod Taaralinnas lausa kahel korral. Politseil pole siiski alust kahel järjestikusel ööl puhkenud põlenguid omavahel seostada. 

Tõsisem neist lõõmas ööl vastu teisipäeva Kivilinnas Jaama tänava suurte kortermajade juures, kus leegid neelasid kaks parkimiskohtadel seisnud sõiduautot.

Pealtnägijate sõnul oli kella ühe paiku öösel kuulda kolme plahvatust ning seejärel lõõmasid autod nagu tulekerad.

Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et põles veel ka maha voolanud kütus. Tulekahju kustutati kella poole kaheks, kuid sõidukõlblikud need autod enam ei ole. Põlengu tõttu said kahjustada ka kaks pisut kaugemal seisnud autot.

Pealtnägijate sõnul oli kella ühe paiku öösel kuulda kolme plahvatust ning seejärel lõõmasid autod nagu tulekerad.

Sündmuskohal käinud ekspert kogus uurimises vajamineva info ning politsei algatas juhtumi üksikasjade selgitamiseks kriminaalmenetluse. Selle käigus peab ka selguma, kas autod süüdati või läksid põlema mingi tehnilise rikke tõttu.

Seevastu pühapäeva hilisõhtul Ringtee-äärses parklas oli kahe auto süttimise taga kindlasti kellegi kuri käsi. Inimene, kelle ettevõttele masinad kuuluvad, usub teadvat nii süütaja isikut kui võimalikke motiive.

Kannatanu, OÜ Mexlem juhatuse liige Lembit Krindal rääkis, et ta sai kell pool kaksteist telefonikõne: autod põlevad! Kiirelt kohale saabunud tuletõrjujatel õnnestus masinad kustutada ning päris sõidukõlbmatuks veokkraana ja väiksem pakiauto ei muutunud. Krindali esialgsel hinnangul peaksid kahjud siiski ulatuma 7000–8000 euro kanti.

Väidetava süütaja tegutsemise kohta on Krindali käsutuses turvakaamera video ning kuigi kurjategija kannab kapuutsi ja toimetab video kaugemas servas, usub Krindal teadvat, kes autodele tule otsa pani.

Jässaka kehakuju ja kõnnaku eripärade põhjal väidab ettevõtja, et too on tema endine äripartner, kellega tal tekkisid mõni aeg tagasi erimeelsused ning koostöö lõpetati. Ilmselt jäi teisele poolele asjast aga okas hinge, mistõttu ta võõrast vara kahjustama asuski – seda enam, et väidetavalt on ta samasuguseid tegusid teinud kahel korral varemgi ja kuritöödega lausa ärbelnud.

Kustutustööde järel tegid politseiuurijad sündmuskohal aktiivselt tööd, selgitamaks tulekahju täpsemaid asjaolusid. Muu hulgas uurisid paika asitõendite kogumiseks kriminalistid ning võeti proove ekspertiisideks. Süütamise kohta on algatatud kriminaalmenetlus, kuid eilse seisuga pole kedagi kuriteos kahtlustatavana üle kuulatud.

Seotud lood
15.08.2017 17.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto