Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
16.08.2017
Eesti ERR maksis jalgpalliõiguste eest ligi 1,5 miljonit (10) Siberi suursoo ääres elab vähetuntud külas eesti keel (6) Kaksmeelse Keskerakonna ühine toon (1) Tallinnas vurab esimene elektriline linnaliinibuss Majandus Riik lasi end põrunud megaprojektiga rumalalt lüpsta (31) Välismaa Abiprojektid aitavad avada Afganistani siseelu Välismaa lühiuudised 16.08.2017 Britid taotlevad ajutist tolliliitu ELiga Arvamus Karmo Tüür: Vene-sanktsioonide munitsipaalne murendamine (6) Aivar Pau: IT-luuletajate needus (8) Juhtkiri: arvestada tuleb tegelike laste, nende emade ja isadega Postimees 1998. aastal: Pavarotti tulek Muhu saarele osutus blufiks Eerik-Niiles Kross: metsavendade sõda kestab edasi (57) Lea Danilson-Järg: järjekordne rünnak koduste emade vastu? (9) Kultuur The xx-i minimalistlik reiv Pirita kloostri õnnelikud helid Lätlaste üllatav «Boléro...» Inimeserasvast seep, etendus vaid kahele vaatajale ehk Alanud on SAAL Biennaal (1) Sport Erki Nool: ootan Janek Õiglaselt hüpet stabiilsuses Üllar Kerde: pole isegi mõelnud, et võiksime Makedoonialt tappa saada! «Mõtlesin, et võtan rahulikult ja sõidan oma sõitu. Aga niipea kui start käis…» Rally Estonia tuleb 2018 (ilmselt) taas Raudmehed vallutavad Tallinna Tartu Jooks aitab Käopesa lastele uued jalatsid jalga Legendaarne klubi Atlantis vajus lõplikult ajalukku (9) Leivatehase laiendus neelab võimsa aatomipommivarjendi Leekides autod külvasid kahel järjestikku ööl ärevust Voldemar Kuslap: tundsin, et midagi kogunes silmanurka Ülikoolidiplom taskus andis julguse astuda kutsekooli Tartu rattaringluse projektijuht: süsteem peab olema elanikule mugav ja külalisele arusaadav (2) Jüri Allik: kes on õige elvalane? Andrus Punt: Tartu vajab pehme mulli asemel tugevat sisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Legendaarne klubi Atlantis vajus lõplikult ajalukku

2 min lugemist
Ööklubi Atlantis hoonel on praegu üsna mahajäetud ilme, kuid juba sügisel asuvad seal tegutsema tantsukooli Shaté kasvandikud. FOTO: Kristjan Teedema

Nagu müütiline Atlantise manner, mis uskumuste kohaselt vajus 12 000 aastat enne meie aja arvamist meresügavusse ning on tänini leidmata, on nüüdseks klubide ajalukku vajunud ka seni Tartus kõige kauem tegutsenud ööklubi Atlantis.

Mai lõpus sõnas klubi Atlantis juht Olga Aasav, et sulgeb klubi uksed Kaarsilla remondi ajaks, kuid restoran töötab ses hoones edasi. Siiski otsustas Aasav ka restorani uksed juba jaanipäeval sulgeda.

Hiigelkahjum

«Me tegime suure investeeringu suveterrassi jaoks. Olime esimesed, kes Emajõe kaldal väliterrassi püsti panid. Kui käive kuu ajaga 90 protsenti langeb, siis on väga keeruline edasi tegutseda,» selgitas Aasav restorani sulgemise põhjusi.

Kui maikuus oli Aasav seda meelt, et ehk jätkab Atlantis tegevust sügisel pärast Kaarsilla remonti, siis jaanipäevaks oli selge, et silla remondi ajal ei tulda ots otsaga kokku, ning sügisel, mil turismihooaeg läbi, ei õnnestu enam tekkinud eelarveauku lappida.

«Muidugi on mul sellest kahju, ma olen seal nii pikalt tegutsenud. Sellel hoonel on mu jaoks nostalgiline väärtus,» rääkis Aasav Atlantise kohta, mille uksel veel praegugi ripub veidi eksitav silt «Reserveeritud». 

Klubi Atlantis hoone omaniku Urmas Pasti sõnutsi polnud probleem vaid Kaarsilla remondis ning selle remondi tõttu tekkinud kahjumis.

«Eelmine rentnik (Olga Aasav – toim) jäi meile ulatusliku summa võlgu. Lõpus tasusime tema eest isegi kommunaalkulusid. Me ei saanud lasta sel lõputult kesta,» selgitas Past restorani ja klubi sulgemist.

Ka lisas Past, et probleemid pole eelmise rentnikuga veel lõppenud.

«Ilmselt lõppeb see tema (Olga Aasavi – toim) jaoks pankrotiga,» märkis Past.

Aasav ise sõnas, et äritegevusest ta loobunud pole ning tal on mõningaid mõtteid, millega edaspidi tegeleda. «Elu on mind õpetanud, et kõike ei pea kohe kõva häälega rääkima,» jättis ettevõtja tulevikuplaanid veel saladuseks.

Pikaajaline leping

Juba on klubihoonel uus rentnik. Hoone omanikud Juhan Kolk ja Urmas Past sõlmisid pikaajalise rendilepingu tantsu­­kooliga Shaté. 

«Lepingu täpsemaid tingimusi ei saa ma avalikustada, kuid võin öelda, et kuni viis aastat võime seal rahulikult tegutseda,» märkis tantsukooli juht Krõõt Kiviste.

Ta selgitas, et tantsukool haarab enda alla kogu maja ning paika on pandud juba ka laienemisplaanid. Et Kiviste viibis eile lastega tantsulaagris, leidis ta kommentaarideks vaid mõne minuti ega jõudnud tantsukooli Shaté tulevikuplaanidest uues majas põhjalikult rääkida.

Seotud lood
15.08.2017 17.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto