Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.08.2017
Eesti ERR maksis jalgpalliõiguste eest ligi 1,5 miljonit (10) Siberi suursoo ääres elab vähetuntud külas eesti keel (6) Kaksmeelse Keskerakonna ühine toon (1) Tallinnas vurab esimene elektriline linnaliinibuss Majandus Riik lasi end põrunud megaprojektiga rumalalt lüpsta (31) Välismaa Abiprojektid aitavad avada Afganistani siseelu Välismaa lühiuudised 16.08.2017 Britid taotlevad ajutist tolliliitu ELiga Arvamus Karmo Tüür: Vene-sanktsioonide munitsipaalne murendamine (6) Aivar Pau: IT-luuletajate needus (8) Juhtkiri: arvestada tuleb tegelike laste, nende emade ja isadega Postimees 1998. aastal: Pavarotti tulek Muhu saarele osutus blufiks Eerik-Niiles Kross: metsavendade sõda kestab edasi (57) Lea Danilson-Järg: järjekordne rünnak koduste emade vastu? (9) Kultuur The xx-i minimalistlik reiv Pirita kloostri õnnelikud helid Lätlaste üllatav «Boléro...» Inimeserasvast seep, etendus vaid kahele vaatajale ehk Alanud on SAAL Biennaal (1) Sport Erki Nool: ootan Janek Õiglaselt hüpet stabiilsuses Üllar Kerde: pole isegi mõelnud, et võiksime Makedoonialt tappa saada! «Mõtlesin, et võtan rahulikult ja sõidan oma sõitu. Aga niipea kui start käis…» Rally Estonia tuleb 2018 (ilmselt) taas Raudmehed vallutavad Tallinna Tartu Jooks aitab Käopesa lastele uued jalatsid jalga Legendaarne klubi Atlantis vajus lõplikult ajalukku (9) Leivatehase laiendus neelab võimsa aatomipommivarjendi Leekides autod külvasid kahel järjestikku ööl ärevust Voldemar Kuslap: tundsin, et midagi kogunes silmanurka Ülikoolidiplom taskus andis julguse astuda kutsekooli Tartu rattaringluse projektijuht: süsteem peab olema elanikule mugav ja külalisele arusaadav (2) Jüri Allik: kes on õige elvalane? Andrus Punt: Tartu vajab pehme mulli asemel tugevat sisu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jooks aitab Käopesa lastele uued jalatsid jalga

1 min lugemist
Eelmise aasta Skechersi suvejooksu start. FOTO: Ardo Säks

Laupäeval saab Annelinna spordihoone eest stardi heategevuslik Skechersi suvejooks, mille üks eesmärke on soetada Käopesa lastekodu lastele uued jalatsid. Jalatsitootja Skechers brändijuht Marin Lamesoo rääkis, et raha jalanõude ostuks tuleb jooksule end kirja panevate inimeste annetustest, kuid Skechers panustab ka ise selleks, et ükski laps jalanõudeta ei jääks.

Lamesoo sõnul oli teisipäeva hommikuks lisanud registreerimisel oma heateo 41 inimest ja keskmine summa jäi enamasti ühe kuni viie euro vahele. Üks inimene on teinud 100 euro suuruse annetuse, nagu ütles Lamesoo. «See on eriti armas,» sõnas ta. 

Suvejooksu peakorraldaja Jaanus Mäe ütles, et kui igaüks panustab kasvõi natukene, saab kokku midagi suurt. 

Ürituse korraldaja MTÜ Treenitus on Tartus jookse korraldanud juba viis aastat, kuid esimest korda on jooks heategevuslik.

SA Tartu Perekodu Käopesa eesmärk on pakkuda vanemliku hooleta jäänud lastele kodu ning hoolitseda nende heaolu ja turvatunde eest. Lamesoo rääkis, et perekodus on praegu 52 last, aga kuna osa puudega lastest on liikumisvõimetud, siis jalanõud saavad 35 last. 

Käopesa juhataja Sirli Peterson nentis, et Skechersi suvejooksu heategevuslik algatus tuli neile nagu välk selgest taevast ja on enne kooli algust suur kingitus, sest uutest jalatsitest ei julge nende lapsed tavaliselt unistadagi. 

Kõik saavad annetada

  • Annetusi saab teha MTÜ Treenitus koduleheküljel või laupäeval võistlustel kohapeal.
  • Skechersi suvejooksu start on 19. augustil Annelinna spordihoone eest (Ihaste tee 7).
  • Kavas on 5 ja 10 kilomeetri jooks ning kõndimine. Lastejooksud tasuta. 
Seotud lood
15.08.2017 17.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto