L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raudmehed vallutavad Tallinna

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Raudmehed vallutavad Tallinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täispika Ironmani triatloni läbimiseks peab, nagu nimigi ütleb, olema raudne inimene. Järgmisel aastal võistlevad säärased Tallinnas.
Täispika Ironmani triatloni läbimiseks peab, nagu nimigi ütleb, olema raudne inimene. Järgmisel aastal võistlevad säärased Tallinnas. Foto: Brennan Linsley/AP/Scanpix

Seitse aastat tagasi sai Kopenhaagenist esimene pealinn, kus toimus Ironmani sarja täispikk triatlon: 3,8 km ujumist, 180 km jalgrattasõitu ja 42,2 km jooksu. Peakorraldaja Thomas Veje Olson kutsus toona ühe tipptegijana võistlema Ain-Alar Juhansoni.

«Kui Ain-Alar finišisse jõudis, siis ta nägi mind eemal seismas ja aplodeeris. Meie sõprus algas sealt,» meenutab nüüd Ironmani (tõlkes Raudmees) Põhjala regiooni direktorina töötav Olson eile Tallinna lennusadamas, kus kuulutati välja, et järgmisest aastast on Euroopas veel üks Ironmani sarja täispikka võistlust võõrustav pealinn – Tallinn.

Ning võistluse peakorraldaja, nagu Eestis viimaste aastate suuremate triatlonivõistluste puhul kombeks, Juhanson. «Thomasele läks mu žest korda ja püsib meeles. Nüüd elab ta Põhjala regiooni pealikuna siiralt kaasa meie tegemistele nii Otepääl kui ka Tallinnas. Sportlaste rahulolu ja positiivne õhkkond on see, mida Ironman otsib.»

Märksõnad
Tagasi üles