Postimees 1947. aastal: sm. Hage, tundke end tartlasena!

Tartu linn FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

R. Ling kirjutab:
 

«Võru tänavas nr 116 asuvas majas on 16 korterit. Majaelanikud moodustavad ühtse ja kindla kollektiivi, kes möödunud aastal aitasid eeskujulikult seada elamu talvekorda. Ka käesoleval aastal asusid elanikud energiliselt remontima ja korrastama elumaja, üle poole katust on remonditud ning hulk jooksvat remonti tehtud.

Ainukese võõrkehana majaelanike kollektiivis on sm.Hage. Tema põhimõtteliselt ei taha aidata remonttööde läbiviimisel ja püüab takistada ka teisi seda tegemast. Küll on majaelanikud mitmel korral pöördunud tema poole, et tundku ta ennast tartlasena ja aidaku maja korda seada.

15. augustil läksid Elamute Valitsuse juhataja sm.Lill ja II rajooni inspektor sm.Vaask majaelanikuga ühiselt sm.Hage juurde, et tõmmata kaasa teda remonttöödele. Sm.Hage aga lukustas mõne solvava sõnaga ukse ja läks kodunt ära.

Äramineku motiivid pole küll teada, aga kindlasti sm.Hagel ei hakanud häbi selle pärast, et kõik teised majaelanikud töötasid hoolega. Sm.Hage peaks tundma end tartlasena ja asuma koos teiste majaelanikkudega remonttöödele. Kogu kollektiiv oleks rõõmus, kui ta lõpetaks oma mitte-nõukoguliku käitumise ja tunneks end teistega üheõigusliku nõukogudemaa kodanikuna ja elamu peremehena.»

17.8.1947

16.08.2017 18.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto