Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.08.2017
Eesti Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi (1) Välismaa Võikaim terrorirünnak tabas Barcelonat 30 aastat tagasi Kohalikud oskasid karta halvimat Barcelona leinas rünnaku ohvreid Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast Pommimehe õnnetus võis säästa Hispaaniat suuremast tragöödiast Hispaania sport leinab, aga ei peatu Arvamus Juhtkiri: Eesti raha lodeva naabri kasiinos (1) Madis Kimmel: maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui «rahureligioon» (86) Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist (1) Hiline mastilangetaja (1) Õiglaselt tipus (1) Kindral Lee jätkuv lahing (12) Avalikult Savisaare vastu (2) Kultuur Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Sport Tänaku rehviloterii jackpot Froome sihib unikaalset triumfi (1) Koondise palderjan fännidele Mart Soidro: kümnevõistlus nagu elu Tarbija Koolikotti valides ei tohi lapse tahtmisega kaasa minna (1) Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas Arter Tunnike tänavamuusikuna: eurod, dollar ja tööpakkumine Suurim Eesti patrioot on 62-tonnine tank Challenger 2 (4) Silmini motosõprade meepotis Jüri Mõis: iga inimene on sündinud miljonär (2) Perekond Visnap viib Eesti kunstnike loomingu laia maailma Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Tiina Pargi kolumn: stseen Georg Otsa haual Postimehe nädalahoroskoop 19.–25. august Kuus naist metsas, sünnipäevast rääkimata ehk kuidas elada üle Erna matk Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled VIDEOD: Supervorm välijõusaalist Suvetäht kõrvitsaliste seas VIDEO: Seikleja – diagnoos, lõbu või lollus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist

1 min lugemist
Jossif Stalin FOTO: imago stock&people/imago/Russian Look/Scanpix

Ajalehest Argumentõ i Faktõ:

A. Rõbin, eruohvitser Moskvast: Mitte Stalinit ei tule repressioonides süüdistada. Arreteerimisi korraldasid kõik tolleaegsed parteijuhid. Eriti tahaksin näidata Ježovi ja Beria negatiivset osa. Esimene täitis NKVD aparaadi karjeristidega, mandus, hakkas jooma ja kirjutas purjuspäi arestikäskudele alla. Beria aga oli alatu ja alatasa pettis Stalinit. Aeg tuleks meie juhist head rääkida. Ta oli selle ära teeninud.

V. Tšerednitšenko Nikolajevist: Ilmaasjata sarjate Stalinit. Ta võttis ausalt kuulda kõiki Lenini nõuandeid: hävitas kulakluse, industrialiseeris maa välisabita, kaotas tööpuuduse. Stalin andis töölistele vabaduse kinnitades seda 1936. aasta konstitutsiooniga.

V. Kalanga, Iljitševskist: Kui palju halba Stalinist, Ježovist ja Beriast ka ei räägitaks, mina seda ei usu. Jah, Stalini ajal lasti maha. Ja õigesti tehti. Rahva vaenlasi. Aitäh talle selle eest. Ükski lihtinimene, olgu või laagrites istunud, ei süüdista Stalinit ebaõigluses.

V. Kondratjev, Leningradist: On aeg tulnud Stalini terror hukka mõista. Ma ei nõua kättemaksu. Lihtsalt on vaja meie ajaloo raskeim periood maha teha ja nimetada repressioone toimepannud isikud. Sellega ei luba me Stalini nime kaitsjatel miljonite süütute ohvrite mälestust teotada.

A. Degtjarjev, sõjaveteran Alma-Atast: «Suur juht» ja «teaduste korüfee» osutus türanniks. Stalini süü tõttu surid 30ndatel Kasahstanis nälga terved külad, tema valearvestuste tõttu kannatasin minagi Isamaasõja ajal.

19.8.1989

Seotud lood
18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto