Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist

1 min lugemist
Jossif Stalin FOTO: imago stock&people/imago/Russian Look/Scanpix

Ajalehest Argumentõ i Faktõ:

A. Rõbin, eruohvitser Moskvast: Mitte Stalinit ei tule repressioonides süüdistada. Arreteerimisi korraldasid kõik tolleaegsed parteijuhid. Eriti tahaksin näidata Ježovi ja Beria negatiivset osa. Esimene täitis NKVD aparaadi karjeristidega, mandus, hakkas jooma ja kirjutas purjuspäi arestikäskudele alla. Beria aga oli alatu ja alatasa pettis Stalinit. Aeg tuleks meie juhist head rääkida. Ta oli selle ära teeninud.

V. Tšerednitšenko Nikolajevist: Ilmaasjata sarjate Stalinit. Ta võttis ausalt kuulda kõiki Lenini nõuandeid: hävitas kulakluse, industrialiseeris maa välisabita, kaotas tööpuuduse. Stalin andis töölistele vabaduse kinnitades seda 1936. aasta konstitutsiooniga.

V. Kalanga, Iljitševskist: Kui palju halba Stalinist, Ježovist ja Beriast ka ei räägitaks, mina seda ei usu. Jah, Stalini ajal lasti maha. Ja õigesti tehti. Rahva vaenlasi. Aitäh talle selle eest. Ükski lihtinimene, olgu või laagrites istunud, ei süüdista Stalinit ebaõigluses.

V. Kondratjev, Leningradist: On aeg tulnud Stalini terror hukka mõista. Ma ei nõua kättemaksu. Lihtsalt on vaja meie ajaloo raskeim periood maha teha ja nimetada repressioone toimepannud isikud. Sellega ei luba me Stalini nime kaitsjatel miljonite süütute ohvrite mälestust teotada.

A. Degtjarjev, sõjaveteran Alma-Atast: «Suur juht» ja «teaduste korüfee» osutus türanniks. Stalini süü tõttu surid 30ndatel Kasahstanis nälga terved külad, tema valearvestuste tõttu kannatasin minagi Isamaasõja ajal.

19.8.1989

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto