Sisukord
Arter
Tänane leht
19.08.2017
Eesti Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi (1) Välismaa Võikaim terrorirünnak tabas Barcelonat 30 aastat tagasi Kohalikud oskasid karta halvimat Barcelona leinas rünnaku ohvreid Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast Pommimehe õnnetus võis säästa Hispaaniat suuremast tragöödiast Hispaania sport leinab, aga ei peatu Arvamus Juhtkiri: Eesti raha lodeva naabri kasiinos (1) Madis Kimmel: maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui «rahureligioon» (86) Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist (1) Hiline mastilangetaja (1) Õiglaselt tipus (1) Kindral Lee jätkuv lahing (12) Avalikult Savisaare vastu (2) Kultuur Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Sport Tänaku rehviloterii jackpot Froome sihib unikaalset triumfi (1) Koondise palderjan fännidele Mart Soidro: kümnevõistlus nagu elu Tarbija Koolikotti valides ei tohi lapse tahtmisega kaasa minna (1) Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas Arter Tunnike tänavamuusikuna: eurod, dollar ja tööpakkumine Suurim Eesti patrioot on 62-tonnine tank Challenger 2 (4) Silmini motosõprade meepotis Jüri Mõis: iga inimene on sündinud miljonär (2) Perekond Visnap viib Eesti kunstnike loomingu laia maailma Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Tiina Pargi kolumn: stseen Georg Otsa haual Postimehe nädalahoroskoop 19.–25. august Kuus naist metsas, sünnipäevast rääkimata ehk kuidas elada üle Erna matk Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled VIDEOD: Supervorm välijõusaalist Suvetäht kõrvitsaliste seas VIDEO: Seikleja – diagnoos, lõbu või lollus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm

2 min lugemist
Kaader filmist «Emoji film». FOTO: outnow.ch

Suurem osa lastele mõeldud multikaid on vanemale pigem kannatlikkuse proov. Ehkki tihti on filmitegijad lahked ja mitmekihilisse multikasse on sisse kirjutatud oma lugu, naljad ja vihjed ka täiskasvanute keeles, mida lapsed ei hoomagi.

Tellijale Tellijale

Film, mille peategelased on ringi patseerivad nutitelefoni emotikonid, sisaldab küll hulgaliselt kihte, äppe ja eri erksavärvilisi maailmu, kuid selline intellektuaalsemat laadi liin siin puudub. Ja eks olegi ilmselt vale koht, kust seda otsida. Nagu suurtel inimestel on raske nautida karusselliga südame pahaks sõitmist või suhkruvati närimist, on meil päris raske mõista ka sõbrale telefoni teel «meh»-i, «naeratuse» või «junni» saatmise mõttekusest. Niisiis olekski tegelikult targem küsida tagasisidet asjatundlikelt sihtrühma esindajatelt.

«See film oli superäge! Ja õpetas, et mitmekülgne olla on palju lahedam, kui olla kogu aeg mingi nüri ja üksluine,» arvab kümnene. Kõrvu tampiva tuima elektrotümmi kohta arvavad väikesed vaatajad näiteks, et filmi musa oli õudselt hea. «Mu meelest lapsed tegelt teavad seda, mõnikord nad tahavad teha sama asju, mis sõbrad teevad, aga ikka olla erinevad. Keegi ei taha olla teiste moodi. See mingi uus mõte küll ei ole, ma olen enne ka nii mõelnud.»

«Mina arvan sellest kollasest tädist nii, et see, kes teeb nägu, et ta on hea, võib olla päriselt paha,» analüüsib neljane mõtlikult silmakirjaliku smaili karakterit, multika põhi-pahalast.

18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto