Sisukord
Kultuur
Tänane leht
18.08.2017
Eesti Pettai tunnistas Savisaare vastu Prominendid olid Valneri MTÜ-le maskotiks (4) Rulapark kampaania südames (1) Majandus Milline oleks hea isapuhkuse süsteem Eestis Välismaa Kas Serbia loovutab oma südame? Islamiäärmuslus ja Hispaania Barcelonas sai kardetu teoks Välismaa lühiuudised 17.08.2017 Konföderatsioonivägede ausambad tekitavad erimeelsusi (3) Lee, Jackson ja Davis – konföderatsiooni tuntuimad näod Arvamus Juhan Mellik: tulevik on jobude päralt (7) Andrus Karnau: vallad, raha ja ruutkilomeetrid (1) Ivan Makarov: valimiste haiguslugu – püstistest juustest meningoentsefaliidini (4) Juhtkiri: noored pole Buratinod (2) Postimees 1999. aastal: Ida-Viru allilmategelased tapsid võimu ihaldanud kaaslase Mart Kalvet ja Jelena Antonova: uimastikahjude vähendamise keskused – kingitus kogu ühiskonnale Jüri Luik: Euroopa Liit ja sõjad (15) Kultuur Ruja dramaatiline fenomen Kultuuri lühid Sport Ratasepp lõpetas ränga rännaku esimese kolmandiku tahtejõuga Kui püüdmatu on Tänaku MM-tiitel? Kanter jahib Pärnus hooaja tippmarki ja kolme rekordit Hispaania kõrgliiga alustab: trumbid Realil, Barcelona kriisis Tartu Ülikooli spordihoonet ootab keeruline aeg Maavanem tegi ise Kambja ja Ülenurme valla rahvale valimisringkonna (1) Vaksali tänava kaasajastamine hakkab lõpule jõudma, nüüd läheb lammutamiseks (1) Segadus Palamuse lasteaiaga toidab kohalikku poliitvõitlust Söö sisse või määri pähe – küüslauk kõlbab kõigeks Keskmine ranitsatoetus Tartu- ja Jõgevamaal on 79 eurot Sürreaalne pidu Vanemuise tänavas Trikirattur Ardo Oks annab alati endast parima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühid

2 min lugemist
Märtsi lõpus kuulutati Märt Avandi Viljandis Eesti eelmise aasta parimaks meesnäitlejaks. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Postimees alustab filmisaatega

Postimehe kultuuritoimetuse toimetamisel jõuab veebieetrisse uus filmisaade «Hendrik Alla liikuvad pildid».

Filmitoimetaja Alla vaatab ära värskelt linastunud filmid ja räägib, mis on hea, halb või inetu. Saate jälgijad saavad aga ise otsustada, kas ja mis neile kinolevis huvi pakub. Filmisaade hakkab ilmuma reedeti (Postimehe veebis), just siis, kui uued filmid linale jõuavad ja ees ootab nädalavahetus.

Sel reedel eetrisse minevas saates tutvustab filmitoimetaja Hendrik Alla madinakomöödiat «Palgamõrvari ihukaitsja» Ryan Reynoldsi ja Samuel L. Jacksoniga, tundelist draamat «Klaasloss», kus tugeva rolli teeb Woody Harrelson, ning hoiatab rangelt animaloo «Emoji film» eest.

Ilmus raamat teatrist

Ilmunud on festivali DRAAMA raamat. Lavastaja ja näitleja Andri Luup käsitleb teatrit kui maavõistlust kahe võistkonna vahel. Teatrikriitik Madis Kolk keskendub teatriaasta auhindade nominatsioonide analüüsile. Sõna saavad seitse teatriaasta auhinna laureaati: näitlejad Märt Avandi (fotol), Riina Maidre, lavastajad Hendrik Toompere jun ja Marika Palm, kunstnik Liina Keevallik, dramaturg Andra Teede ning teatriuurija Luule Epner. Laureaadid mõtisklevad selle üle, kas maailmas ja teatris toimub sumbumine, milline on Eesti teatri üldine seis ja miks eestlased nii palju teatris käivad.

Mahuka osa eelraamatust moodustavad teatrijuhtide vastused teatrite rahastamist puudutavatele küsimustele. Kultuuriministeeriumis kokku kutsutud töörühm tegeleb aktiivselt etendusasutuste uue rahastamismudeli väljatöötamisega ning see ajendas raamatu koostajaid nii suurte kui väikeste teatrite juhtidelt uurima, mida muuta ja mida jätta ning kas õiglus ja ideaalilähedus rahastamisel on üleüldse saavutatav.

Raamatu koostajad on Anne-Ly Sova ja Hedi-Liis Toome, intervjuud laureaatidega tegi Ivar Põllu.

Esilinastub lühifilm Eesti taasiseseisvumisest

Taasiseseisvumispäeval teleesilinastub uus eesti lühimängufilm «Kolm päeva augustis». Film räägib 11-aastasest Evast, kes veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Tallinna paneelmajade vahel sõbrannadega mängides. Kui poliitiline olukord riigis muutub kuumaks, põrkab Eva hoovis kokku vene poisi Kiriga. Ees ootab midagi uut, nii Eestil kui ka Eval.

Filmi režissöör Madli Lääne leidis inspiratsiooni enda lapsepõlvest Mustamäel.

Filmi peaosas on 13-aastane Caroline Kruberg. Kõrvalrollides astuvad üles Maarja Jakobson, Indrek Ojari, Kersti Kreismann, Raivo E. Tamm ja Tatjana Kosmõnina. Madli Lääne «Kolm päeva augustis» on eetris 20. augustil kell 23.05 ETVs.

Uus tantsulavastus

Sõltumatu Tantsu Lava, Zuga ja Vaba Lava toovad viiel korral publiku ette tantsulavastuse «Tempo».

«Tempo» sünteesib nii liikumist, muusikat kui ka videot. Lavastuse teemadeks on rütmid, kulgemine, kasvamine, kahanemine, kiirendus, aeglustus, kohale jõudmine, ära minemine, lihtsalt olemine. 

Laval Helen Reitsnik, Tiina Mölder, Simo Kruusement, Ajjar Ausma, Kärt Tõnisson, Tatjana Romanova. Heliloojad Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes ja Nathan Tulve. Esietendus on 19. augustil Noblessneri valukoja kõrval.

Seotud lood
    17.08.2017 19.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto