Sisukord
Välismaa
Postimees
18.08.2017
Eesti Pettai tunnistas Savisaare vastu Prominendid olid Valneri MTÜ-le maskotiks (4) Rulapark kampaania südames (1) Majandus Milline oleks hea isapuhkuse süsteem Eestis Välismaa Kas Serbia loovutab oma südame? Islamiäärmuslus ja Hispaania Barcelonas sai kardetu teoks Välismaa lühiuudised 17.08.2017 Konföderatsioonivägede ausambad tekitavad erimeelsusi (3) Lee, Jackson ja Davis – konföderatsiooni tuntuimad näod Arvamus Juhan Mellik: tulevik on jobude päralt (7) Andrus Karnau: vallad, raha ja ruutkilomeetrid (1) Ivan Makarov: valimiste haiguslugu – püstistest juustest meningoentsefaliidini (4) Juhtkiri: noored pole Buratinod (2) Postimees 1999. aastal: Ida-Viru allilmategelased tapsid võimu ihaldanud kaaslase Mart Kalvet ja Jelena Antonova: uimastikahjude vähendamise keskused – kingitus kogu ühiskonnale Jüri Luik: Euroopa Liit ja sõjad (15) Kultuur Ruja dramaatiline fenomen Kultuuri lühid Sport Ratasepp lõpetas ränga rännaku esimese kolmandiku tahtejõuga Kui püüdmatu on Tänaku MM-tiitel? Kanter jahib Pärnus hooaja tippmarki ja kolme rekordit Hispaania kõrgliiga alustab: trumbid Realil, Barcelona kriisis Tartu Ülikooli spordihoonet ootab keeruline aeg Maavanem tegi ise Kambja ja Ülenurme valla rahvale valimisringkonna (1) Vaksali tänava kaasajastamine hakkab lõpule jõudma, nüüd läheb lammutamiseks (1) Segadus Palamuse lasteaiaga toidab kohalikku poliitvõitlust Söö sisse või määri pähe – küüslauk kõlbab kõigeks Keskmine ranitsatoetus Tartu- ja Jõgevamaal on 79 eurot Sürreaalne pidu Vanemuise tänavas Trikirattur Ardo Oks annab alati endast parima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Konföderatsioonivägede ausambad tekitavad erimeelsusi

3 min lugemist
Põhja-Carolina Durhami linnas hävitasid rassismivastased meeleavaldajad konföderatsioonivägede sõduri kuju. FOTO: Stringer/Reuters/Scanpix

Kuna kodusõda mängib USA ajaloos väga suurt rolli, on õhus küsimus: kas orjapidamisega seotud konföderatsiooni sümbolite eemaldamine on inimlikust vaatepunktist õige samm või hävitatakse sellega hoopis riigi ajalugu? 

Tellijale Tellijale

Tundub, et tõeks saavad Põhja-Carolina Ülikooli ajaloolase David Goldfieldi sõnad, kes arvas, et Baltimoreʼi monumentide eemaldamine paneb samasugused protsessid käima üle kogu riigi ja linnades hakatakse järjest konföderatsiooni mälestusmärke kõrvaldama.

Põhja-Carolinas asuvas Durhami linnas võtsid paremradikaalide vastased monumentide küsimuse lahendamise enda kätte ja tõmbasid vana Durhami maakonnakohtu maja ees seisnud konföderatsioonivägede sõduri kuju ise maha. Selline radikaalne tegutsemine ei lõpe aga asjaosalistele tõenäoliselt hästi, sest šerif Mike Andrewsi sõnul on algatatud uurimine ja monumendi lõhkujaid ootab süüdistus vandalismis.   

17.08.2017 19.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto