Konföderatsioonivägede ausambad tekitavad erimeelsusi

Põhja-Carolina Durhami linnas hävitasid rassismivastased meeleavaldajad konföderatsioonivägede sõduri kuju. FOTO: Stringer/Reuters/Scanpix

Kuna kodusõda mängib USA ajaloos väga suurt rolli, on õhus küsimus: kas orjapidamisega seotud konföderatsiooni sümbolite eemaldamine on inimlikust vaatepunktist õige samm või hävitatakse sellega hoopis riigi ajalugu? 

Tellijale Tellijale

Tundub, et tõeks saavad Põhja-Carolina Ülikooli ajaloolase David Goldfieldi sõnad, kes arvas, et Baltimoreʼi monumentide eemaldamine paneb samasugused protsessid käima üle kogu riigi ja linnades hakatakse järjest konföderatsiooni mälestusmärke kõrvaldama.

Põhja-Carolinas asuvas Durhami linnas võtsid paremradikaalide vastased monumentide küsimuse lahendamise enda kätte ja tõmbasid vana Durhami maakonnakohtu maja ees seisnud konföderatsioonivägede sõduri kuju ise maha. Selline radikaalne tegutsemine ei lõpe aga asjaosalistele tõenäoliselt hästi, sest šerif Mike Andrewsi sõnul on algatatud uurimine ja monumendi lõhkujaid ootab süüdistus vandalismis.   

17.08.2017 19.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto