Sisukord
Eesti
Postimees
18.08.2017
Eesti Pettai tunnistas Savisaare vastu Prominendid olid Valneri MTÜ-le maskotiks (4) Rulapark kampaania südames (1) Majandus Milline oleks hea isapuhkuse süsteem Eestis Välismaa Kas Serbia loovutab oma südame? Islamiäärmuslus ja Hispaania Barcelonas sai kardetu teoks Välismaa lühiuudised 17.08.2017 Konföderatsioonivägede ausambad tekitavad erimeelsusi (3) Lee, Jackson ja Davis – konföderatsiooni tuntuimad näod Arvamus Juhan Mellik: tulevik on jobude päralt (7) Andrus Karnau: vallad, raha ja ruutkilomeetrid (1) Ivan Makarov: valimiste haiguslugu – püstistest juustest meningoentsefaliidini (4) Juhtkiri: noored pole Buratinod (2) Postimees 1999. aastal: Ida-Viru allilmategelased tapsid võimu ihaldanud kaaslase Mart Kalvet ja Jelena Antonova: uimastikahjude vähendamise keskused – kingitus kogu ühiskonnale Jüri Luik: Euroopa Liit ja sõjad (15) Kultuur Ruja dramaatiline fenomen Kultuuri lühid Sport Ratasepp lõpetas ränga rännaku esimese kolmandiku tahtejõuga Kui püüdmatu on Tänaku MM-tiitel? Kanter jahib Pärnus hooaja tippmarki ja kolme rekordit Hispaania kõrgliiga alustab: trumbid Realil, Barcelona kriisis Tartu Ülikooli spordihoonet ootab keeruline aeg Maavanem tegi ise Kambja ja Ülenurme valla rahvale valimisringkonna (1) Vaksali tänava kaasajastamine hakkab lõpule jõudma, nüüd läheb lammutamiseks (1) Segadus Palamuse lasteaiaga toidab kohalikku poliitvõitlust Söö sisse või määri pähe – küüslauk kõlbab kõigeks Keskmine ranitsatoetus Tartu- ja Jõgevamaal on 79 eurot Sürreaalne pidu Vanemuise tänavas Trikirattur Ardo Oks annab alati endast parima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rulapark kampaania südames

4 min lugemist
Noored valijad FOTO: Vabariigi valimiskomisjon

Oma kodukoha valla- või linnavolikogu valimisel saavad oktoobris esimest korda hääletada ka 16- ja 17-aastased, keda on kokku pisut üle 24 000. Märkimisväärse hulga potentsiaalsete häälte nimel tehakse sotsiaalmeediakampaaniat ja lubatakse ekstreemspordiparke, kuid kõik poliitikud noori valima ei õhutagi.

Tellijale Tellijale

«Poliitikuil tuleb leida kuldne kesktee koolist kooli käimise ja kampaania üleüldise eiramise vahel,» ütles projekti «Noor valimisvalvur» liige Joosep Kään, kes on praegu veel 15-aastane, kuid oktoobris juba valimisealine.

«Noortele võib küll Vakra ja #sotsid rohkem silma jääda, aga mina seda väga tõsiselt ei võta,» ütles Kään, kes jälgib kogu valimisprogrammi. «Selline lähme-lammutame-romulaid-reklaam (mis Kääni sõnul viitab Keskerakonna Tallinnas võimult viimisele – K. K.) ei ole see, mille järgi ma poliitikuid volikokku valin.» Kääni sõnul teab Vakra, kuidas noortega suhelda, ent on kohati muututud naeruväärseks.

17.08.2017 19.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto